Premier League: wysoka wygrana Leicester
Pottercomuneo / Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 03.10.2022, 23:04

Leicester ograło 4:0 Nottingham Forrest w meczu zamykającym czwartą kolejkę Premier League. Dzięki wygranej "Lisy" wyprzedziły "The Reds", ale mimo to zajmują przedostatnią lokatę w tabeli.

Od samego początku gospodarze ruszyli na rywali. Największe zagrożenie stwarzali po dośrodkowaniach Jamesa Maddisona, ale zarówno główka Kiernana Dewsbury-Halla, jak i Jamiego Vardy'ego była niecelna. Goście odgryźli się za sprawą strzału w słupek Taiwo Awoniyiego. Ostatnie dwadzieścia minut pierwszej odsłony rozstrzygnęło losy meczu. Najpierw do siatki trafił Maddison, a chwilę później Harvey Barnes. W 35. minucie bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego prowadzenie podwyższył ponownie Maddison.

W drugich czterdziestu pięciu minutach działo się znacznie mniej. Leicester oddało piłkę rywalom, czekając na kontry. W 73. minucie bohater meczu Maddison zagrał do Patsona Daki, który efektownie podwyższył na 4:0. Wysokim zwycięstwem "Lisy" powetowały sobie fatalny start sezonu.

Leicester - Nottingham: 4:0 (3:0)

Bramki: 25', 35' Maddison, 27' Barnes, 73' Daka

Leicester: Ward - Castagne, Evans, Faes, Justin - Ndidi (46' Soumare), Maddison (85' Albrighton), Tielemans (80' Praet), Dewsbury-Hall, Barnes - Vardy (62' Daka)

Nottingham: Henderson - Williams (46' Aurier), Cook, McKenna, Lodi - Kouyate (46' Freuler), O'Brien (46' Yates), Johnson, Gibbs-White, Lingard (69' Mangala) - Awoniyi (62' Dennis)

Żółte kartki: 71' Soumare, 83' Maddison - 18' Williams, 33' Kouyate, 64' Lingard, 90+2' Cook