Suzuki 1LM: są pierwsze niespodzianki!
Piotr Janczarczyk

• Dodał: Piotr Janczarczyk
  • Data publikacji: 04.10.2022, 17:05

Każdy pierwszoligowy klub rozegrał już dokładnie dwa ligowe spotkania. Siedem zespołów nie zaznało jeszcze goryczy porażki, z kolei drugie siedem wciąż nie ma na swoim koncie wygranej.

Za największą niespodziankę bezsprzecznie należy uznać wynik w Opolu. Podopieczni Roberta Skibniewskiego tym razem przegrali z Decką Pelplin. Dla opolan była to druga przegrana w sezonie, choć na początku mówiono o nich jako o czołówce ligi. Niestety, zespół nie gra w pełnym składzie, bowiem brakuje w nim Adama Kaczmarzyka - lidera i dotychczasowego kapitana. 34-latek wciąż ma problemy zdrowotne i nie może pomóc drużynie na boisku. Politechnika Opolska długo walczyła o zwycięstwo w niedzielnym spotkaniu, jednak za sprawą świetnej czwarty kwarty w wykonaniu przyjezdnych, to Decka dopisała dwa oczka do swojego konta. Znów wyróżniał się Thomas Davis, który w dwóch meczach zdobył łącznie 36 punktów.

Pod względem indywidualnym należy podkreślić wyczyny dwóch zawodników - Adriana Kordalskiego oraz Jamesa Washingtona. Obaj poprowadzi swoją drużynę do zwycięstwa, a przy tym wykręcili fenomenalne statystyki. Rozgrywający Górnika zakończył mecz, mając 33 punkty, 7 zbiórek oraz 7 asyst. Z kolei Amerykanin w 32 minuty zanotował 34 oczka, 1 zbiórkę i 3 asysty.

Bardzo jednostronny pojedynek miał miejsce we Wrocławiu. Naprzeciw siebie stanęły rezerwy dwóch ekstraklasowych zespołów - Śląska i Startu. O wyrównanej rywalizacji jednak nie było mowy - wrocławianie wygrali ten mecz 118:55. Przypomnijmy - skład Startu tworzą w większości srebrni medaliści mistrzostw Polski U19. Ekipa choć utalentowana, to wciąż młoda i niedoświadczona. W dwóch pierwszoligowych spotkaniach dała sobie rzucić łącznie 234 punkty. Jednak, jak wspominał po meczu prezes Pelczar, drużyna niebawem ma zostać wzmocniona.