Tenis stołówy- DMŚ: Polki poza turniejem
PZTS

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 04.10.2022, 15:46

Kobieca reprezentacja Polski przegrała z Węgrami w ostatnim meczu grupowym drużynowych mistrzostw świata w tenisie stołowym 0:3 i nie zakwalifikowała się do 1/8 finału.

Polki grały w trzyosobowym, bardzo odmłodzonym składzie, a jednak faworyzowanym Węgierkom postawiły trudne warunki i w każdej z gier mogły okazać się lepsze. Najbliżej takiego sukcesu w starciu z Dorą Madarasz była Anna Węgrzyn, która wygrała pierwszą i czwartą (15:13!) partię. W tej decydującej Węgierka byłą nieznacznie lepsza. Również siostra Ani, Katarzyna Węgrzyn mecz z Leonie Hartbrich rozpoczęła koncertowo. Pierwszego seta wygrała do 1, kolejnego do 5. Wydawało się, że nic nie zabierze jej wygranej, jednak Węgierka była odmiennego zdania i odwróciła losy spotkania. Wygrała trzy kolejne partie, w tym ostatnią na przewagi 12:10.

Paulina Krzysiek urwała jednego seta Heldze Dari, ale w każdym z pozostałych do wygranej zabrakło jej łutu szczęścia, odrobiny spokoju, który cechuje bardziej doświadczone zawodniczki. Żaden z czterech setów nie zakończył się na 11 wygranych punktach, to najlepiej świadczy, jak wyrównana była gra.

Nasze młode tenisistki po wygranej z Uzbekistanem oraz porażkach z Japonkami, Słowaczkami i Węgierkami zajęły w grupie czwarte miejsce. Oznacza to brak awansu do 1/8 finału.

Katarzyna Węgrzyn – Leonie Hartbrich 2:3 (11:1, 11:5, 7:11, 8:11, 10:12)
Anna Węgrzyn – Dora Madarasz 2:3 (11:7, 1:11, 4:11, 15:13, 9:11)
Paulina Krzysiek – Helga Dari 1:3 (11:13, 15:13, 10:12, 11:13)

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.