ATP Tokio: dobra gra i awans Majchrzaka do drugiej rundy
sirobi 2018

• Data publikacji: 04.10.2022, 18:00

Po bardzo dobrym występie Kamil Majchrzak pokonał Sho Shimabukuro 7:6(2), 6:2 w pierwszej rundzie turnieju ATP 500 w Tokio. Tym samym Polak awansował do drugiej rundy, w której zmierzy się z Nickem Kyrgiosem.

Rywalem Kamila Majchrzaka w pierwszej rundzie turnieju w Japonii był reprezentant gospodarzy, Sho Shimabukuro. Japończyk awans do głównej drabinki imprezy zapewnił sobie w kwalifikacjach, pokonując Soedę oraz Moriyę. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany, z nieznacznym wskazaniem na zawodnika z kraju kwitnącej wiśni. Dwa pierwsze break-pointy miał właśnie Sho, ale zarówno w trzecim, jak i siódmym gemie Majchrzak zdołał obronić serwis i utrzymać gema. Jedenasta odsłona to natomiast dwie okazje na zamknięcie seta ze strony Polaka, ale tym razem to rywal utrzymał nerwy na wodzy i doprowadził do tie-breaka. W nim Kamil całkowicie zdominował oponenta, zwyciężając 7-2.

Drugą partię 26-latek rozpoczął od dwóch kolejnych przełamań, dzięki czemu już po kilkunastu minutach prowadził 4:0. W następnych gemach Majchrzak spokojnie kontrolował swoją przewagę, doprowadzając do swojej wygranej 6:2. Tym samym reprezentant biało-czerwonych zapewnił sobie awans do drugiej rundy turnieju, w której zmierzy się z Grekiem, Nickiem Kyrgiosem.

Kamil Majchrzak (POL) — Sho Shimabukuro (JPN) [Q] 7:6(2), 6:2