Piłka ręczna - Liga Europejska: MMTS Kwidzyń żegna się z rozgrywkami
MMTS Kwidzyn/PGNiG Superliga

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 04.10.2022, 20:06

MMTS Kwidzyń przegrywa w drugim meczu z SG Flensburg-Handewitt 37:24. Jest to druga porażka podopiecznych Bartłomieja Jaszki, tym samym czwarty zespół PGNiG Superligi kończy przygodę w europejskich pucharach.

W pierwszym pojedynku pomiędzy SG Flensburg-Handewitt a MMTS Kwidzyń polski zespół okazał się bez szans, ulegając przeciwnikom aż czternastoma bramkami. Szczypiorniści z Flensburga są bardzo utytułowaną drużyną, niejednokrotnie byli Mistrzami Niemiec, a w sezonie 2013/2014 triumfowali nawet w lidze mistrzów.

W pierwszych minutach pojedynku to zespół z Kwidzynia wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Flensburg jednak nie pozwolił przeciwnikom długo nacieszyć się przewagą i już po kilkunastu minutach to niemiecka drużyna prowadziła różnicą sześciu bramek. Mimo iż Kwidzyń starał się odrabiać straty, to Flensburg okazał się za mocny i ostatecznie po pierwszej połowie mógł schodzić do szatni z sześciobramkowym zapasem.

W drugiej połowie to zawodnicy Flensburga dyktowali warunki. Przewaga niemieckiego zespołu bardzo szybko wzrosła do 10 bramek różnicy. Gra Polaków wyglądała coraz słabiej, co tylko działało na korzyść faworytów tego spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Flensburga z aż 13 „oczkami” przewagi.

MMTS Kwidzyn - SG Flensburg-Handewitt 37:24 (11:17)