Worlds '22: Evil Geniuses awansowali do fazy grupowej
Ingrid Muhlenbrock/Riot Games

• Data publikacji: 04.10.2022, 20:15

Evil Geniuses zdeklasowali MAD Lions 3:0 w decydującej serii rundy kwalifikacyjnej play-inów. Tym samym zespół z Ameryki Północnej zapewnił sobie awans do fazy grupowej Worlds 2022, gdzie w grupie B zmierzy się z JD Gaming, G2 Esports oraz DWG KIA.

Vulcan Tahm Kench 2/1/12 0/4/2 Leona Kaiser

Rozgrywka rozpoczęła się od udanej akcji na midzie w wykonaniu MAD Lions w dziewiątej minucie, która przyniosła pierwszą krew na konto Vi. Niedługo później Evil Geniuses zdołali jednak odpowiedzieć na dolnej alei, gdzie podwójne zabójstwo zgarnął Varus, a zespół wypracował 2,000 sztuk złota przewagi. Następnie obie ekipy wymieniły się neutralnymi obiektami z mapy — MAD wzięli piekielnego smoka, a Geniuses Rift Heralda. Dziewiętnasta minuta to natomiast jeden kill dla europejskiej formacji, a także drugi drake.

W kolejnych minutach mieliśmy kilka wyrównanych walk, ale w 24. minucie lepiej zachowali się gracze z Ameryki, co pozwoliło im zdobyć pierwszego smoka. Cztery minuty później otrzymaliśmy kapitalny teamfight w górnym lesie, który zakończył się remisem 3-3. Trzydziesta minuta to jednak deklasacja ze strony Geniuszy Zła, którzy wykonali trzy zabójstwa, po których sięgnęli po Nashora, oddając w zamian trzeciego drake'a. Wzmocnienie pozwoliło powiększyć przewagę do 3,000, ale drużyna nie zniszczyła żadnego inhibitora. W 38. minucie otrzymaliśmy więc kolejną walkę, a Inspired skradł Barona, zapewniając wygraną swojemu zespołowi.

Kaiser Alistar 0/5/4 1/1/15 Yuumi Vulcan

Druga mapa rozpoczęła się od świetnego ganku Elyoyi na górnej alei, który zakończył się śmiercią Gangplanka już w drugiej minucie. Odpowiedź EG przyszła jednak bardzo szybko, a skuteczne ganki Inspireda na midzie oraz bocie zapewniły amerykańskiej formacji prowadzenie 3:1. Jedenasta minuta to natomiast teamfight na dolnej rzece, wygrany przez Geniuszy Zła dwóch za zero, dzięki czemu ekipa wzięła podniebnego smoka oraz osiągnęła 2,000 sztuk złota przewagi.

W kolejnych minutach dominacja drużyny z LCS stawała się coraz bardziej wyraźna, a w 17. minucie EG wygrali walkę pięciu za dwóch, powiększając różnicę w złocie do czterech tysięcy. W międzyczasie formacja zgarnęła również drugiego drake'a oraz Heralda, a przewaga wzrosła do zawrotnych 6,000. W dwudziestej drugiej minucie Evil Geniuses wygrali teamfight czterech za zero, po którym zdobyli Barona oraz trzeciego smoka. Wraz ze wzmocnieniem oraz przewagą sięgającą jedenastu tysięcy EG weszli do bazy MAD Lions i zakończyli starcie w 24. minucie.

Evil Geniuses vs MAD Lions — 3:0

Impact Sejuani 0/0/7 1/3/2 Gwen Armut
Inspired Lee Sin 4/0/6 0/2/2 Graves Elyoya
jojopyun LeBlanc 3/2/4 1/3/2 Viktor Nisqy
Kaori Aphelios 5/1/3 1/2/0 Kalista UNFORGIVEN
Vulcan Braum 1/0/7 0/3/2 Renata Glasc Kaiser

Ostatnia mapa była już całkowitą deklasacją, a rozpoczęła się od pierwszej krwi na koncie Lee Sina już w trzeciej minucie. Ledwie trzy minuty później Inspired ponownie skierował się na górną aleję, gdzie raz jeszcze pokonał Gwen, całkowicie przejmując kontrolę nad tą częścią Summoner's Rift. W kolejnych minutach MAD Lions rozpaczliwie próbowali znaleźć sposób na odgryzienie się przeciwnikom, ale teamfight na midzie okazał się gwoździem do trumny. Co prawda najpierw LeBlanc pokonała Kalistę, ale chwilę później doskonałym zagraniem popisał się Kaori, trafiając ultem Apheliosa czwórkę oponentów. Tym sposobem cała wymiana została wygrana przez EG czterech za dwóch, a ich przewaga wynosiła 2,000 sztuk złota.

W następnych minutach amerykańska formacja wzięła dwa smoka oraz Rift Heralda, powiększając różnicę do trzech tysięcy. Dwudziesta szósta minuta to natomiast fantastyczny teamfight w wykonaniu Geniuszy Zła wygrany czterech za zero, po którym zespół zgarnął Barona. Wraz ze wzmocnieniem EG sforsowali obronę Wściekłych Lwów i w 29. minucie zakończyły serię wynikiem 3-0.