Hokej na lodzie - LM: porażka Cracovii w Karlstad

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 04.10.2022, 22:01

To nie był udany dzień dla polskich drużyn w hokejowej Lidze Mistrzów. Po przegranej GKS-u Katowice także Comarch Cracovia wróci na tarczy, bo małopolska ekipa nie znalazła sposobu na pokonanie szwedzkiego Farjestad Karlstad i przegrała 1:5.

Cracovia, w odróżnieniu od Katowic swój mecz rozgrywała po za granicami kraju, a dokładnie w Szwecji, bo krakowianie gościli w Karlstad. Niestety, gracze zza Bałtyku nie wykazali się gościnnością i pokonali dosyć pewnie zdobywców Pucharu Polski.

Szwedzi dosyć szybko objęli prowadzenie, bo w 6. minucie sytuacji sam na sam ze Stojanoviciem nie zmarnował Berglund, w 19. minucie pomiędzy parkanami golkipera z Krakowa krążek do siatki posłał Lundh. Druga tercja nie pozwoliła zmienić nastrojów w polskiej ekipie, choć po golu na 3:0 Vikstena bramkę zdobyła Cracovia, gdy Kapica znalazł drogę do szwedzkiej siatki. Niestety potem było już gorzej, a w ostatniej odsłonie wynik na tablicy na korzyść gospodarzy zmieniał się jeszcze dwukrotnie, szczęśliwcami kolejno okazywali się Tornberg i Elie.

Cracovia zajmuje ostatnie miejsce w grupie F z jednym zwycięstwem i trzema punktami na koncie, Karlstad zapewniło sobie awans do kolejnej rundy.

Farjestad Karlstad - Comarch Cracovia 5:1 (2:0, 1:1, 2:0).