Piłka ręczna - Liga Europejska: faza grupowa nie dla Azotów
Natalia Fronk/PGNiG Superliga

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 04.10.2022, 22:25

Sześciopunktowa zaliczka to za mało. Azoty Puławy w meczu rewanżowym kwalifikacji do Ligi Europejskiej przegrali 27:35 z chorwacką drużyną RK Nexe Nasicie. Tak wysoka porażka wyeliminowała polską drużynę z rozgrywek.

Azoty Puławy zrobiły pierwszy krok w kierunku fazy grupowej tegorocznej Ligi Europejskiej, wygrywając u siebie z RK Nexe Nasice 32:25. Ten wyczyn polski zespół chciał powtórzyć w Chorwacji, jednak wiadomo było, że nie będzie to proste.

Pierwsza połowa długo prezentowała bardzo wyrównaną grę. Obie drużyny od samego początku zacięcie walczyły, dając kibicom interesujące widowisko. Długo żadna z ekip nie potrafiła wypracować wyższej niż jeden punkt przewagi. To zmieniło się dopiero w 26 minucie po trafieniu rzutu karnego przez Fahrudina Melicia (13:11). Zawodnicy RK Nexe Nasice poszli za ciosem i po świetnej serii trafień Aleksandara Bakicia na przerwę schodzili z trzypunktowym zapasem (16:13).

Początek drugiej połowy to wciąż koncertowa gra ekipy gospodarzy. Dorian Markusić popisywał się świetnymi asystami, a jego koledzy na czele z Fahridinem Meliciem dokładali do dorobku drużyny kolejne „oczka”. Po dziesięciu minutach gry przewaga Nexe wzrosła do ośmiu punktów (24:16). Gracze Azotów, żeby myśleć o upragnionym awansie, musieli odrobić kilka punktów, jednak nie było to łatwe. Mimo zawziętej pogoni drużynie z Puław nie udało się dopiąć swego, a przegrana 27:35 oznaczała dla nich koniec przygody z Ligą Europejską.

RK Nexe Nasice - Azoty Puławy  35:27 (16:13)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.