PlusLiga: jurajska armia z kompletem punktów
Aleksandra Suszek/Poinformowani.pl

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 05.10.2022, 18:20

Jurajscy Rycerze tym razem grali na wyjeździe, ale i to nie przeszkodziło im w osiągnięciu kolejnego zwycięstwa. Tym razem ekipa Michała Winiarskiego zdobyła trzy punkty, pokonując pewnie radomian.

Charakter tego meczu bardzo szybko określiły pierwsze akcje, kiedy to obie ekipy przez moment wymieniały się punktami, aż nagle na wysokie prowadzenie 8:3 wyszli gospodarze. Radomianie porządnie zaskoczyli Zawiercie świetną pracą w bloku, zatrzymując ich trzy razy pod rząd. Później jednak przy zagrywce Zniszczoła to podopieczni Michała Winiarskiego zanotowali pokaźną serię i znów pojedynek był bardzo wyrównany. Co ciekawe, historia zatoczyła koło w końcówce seta, ale z happy-endem dla przyjezdnych. Zawiercianie mieli przewagę w decydującym momencie, natomiast Czarni prawie doprowadzili do gry na przewagi - 22:25.

Obie drużyny większość akcji kończyły od razu przy swoim przyjęciu i znów remis utrzymywał się do stanu 5:5. Wtedy ponownie radomianie uruchomili piąty bieg, ale nie było to już tak skuteczne jak wcześniej. Na półmetku przyjezdni zdołali wypracować kilka "oczek" przewagi, a radomianie co jakiś czas tylko starali się ich dogonić. Grali jednak kiepsko w obronie i nie do końca umieli to zatuszować. Tym razem zawiercianom udało się pewniej wygrać seta, bo 25:18.

W trzeciej partii początkowo miejscowi zdobywali punkty głównie przez zepsute serwisy rywali. Zemściło się to dosłownie chwilę później bo wciąż nie funkcjonowała dobrze obrona Radomia - 4:8. To była jednak tylko cisza przed burzą. Ekipa z Zawiercia całkowicie zdominowała resztę seta, a duży wpływ miało na to doskonałe czytanie na siatce i ustawianie szczelnego bloku. Praktycznie każdy przyczynił się do wyniku, a nie był on zwykły, bo aż dziesięć punktów dzieliło zespoły. Niewiele się zmieniło do końca meczu i do Zawiercia trafi pełna pula punktów.

Cerrad Czarni Radom - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (22:25, 25:18, 16:25)

Radom: Lemański, Woicki, Borges, Tammemma, Schulz, Łukasik, Masłowski (libero) oraz Gąsior, Rusin, Nowak, Firszt

Zawiercie: Kovacevic, Rejno, Konarski, Kwolek, Zniszczoł, Tavares, Danani (libero) oraz Kozłowski, Dulski, Rajsner, Łaba

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.