Liga Mistrzów: remis Benfiki z PSG
Kieran Lynam/Wikimedia/CC BY 2.0

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 05.10.2022, 23:24

Benfica zremisowała 1:1 z PSG w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Obie bramki zdobyli paryżanie - Lionel Messi i samobójcze trafienie zanotował Danilo.

Spotkanie na Estadio da Luz przyniosło sporo emocji. Pierwsze dwadzieścia minut było już kolejnym w tym sezonie popisem Gianluigiego Donnarumy, który zatrzymał strzały Goncalo Ramosa i Davida Neresa. Goście odpowiedzieli najlepiej jak mogli. W 22. minucie po koronkowej akcji bramkę zdobył Lionel Messi. Gospodarze nie załamali się i dążyli do strzelenia wyrównującego gola. Szczęście dopisało im w 41. minucie, kiedy to po nieudanej próbie zatrzymania dośrodkowania, Danilo umieścił futbolówkę we własnej siatce.

W drugiej odsłonie kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi przejęli piłkarze PSG. W 50. minucie najpierw Odisseas Vlachodimos dobrze wybronił strzał Achrafa Hakimiego, a przy dobitce przewrotką Neymara, uratowała go poprzeczka. W kolejnych minutach Grek ponownie zatrzymał próby Neymara i Kyliana Mbappe. Benfica najgroźniejszą kontrę przeprowadziła w ostatnim kwadransie. W 81. minucie Rafa Silva odważnie przedryblował defensorów, ale jego sytuacyjne uderzenie "z czuba" zatrzymał Donnaruma. Mimo remisu oba zespoły z siedmioma punktami przewodzą w tabeli grupy H.

Benfica - PSG: 1:1 (1:1)

Bramki: 41'(s.) Danilo - 22' Messi

Benfica: Vlachodimos - Bah, Silva, Otamendi, Grimaldo - Fernandez (78' Aursnes), Florentino, Neres (90+1' Pinho), Joao Mario, Rafa Silva - G.Ramos (78' Draxler)

PSG: Donnaruma - Danilo, S.Ramos, Marquinhos - Hakimi, Vitinha (87' Ruiz), Verratti, Mendes (66' Bernat), Messi (82' Sarabia) - Neymar, Mbappe

Żółte kartki: 45' Fernandez, 70' G.Ramos - 90+1' Ruiz, 90+1' Neymar, 90+4' Verratti

Sędzia: Gil Manzano