WTA Monastyr: Magdalena Fręch poza turniejem
sirobi

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 06.10.2022, 16:00

Magdalena Fręch(120.WTA) przegrała z Weroniką Kudermietową(12.WTA), w drugiej rundzie turnieju WTA 250 w tunezyjskim Monastyrze. Rywalką Kudermietowej w ćwierćfinale będzie Francuzka Diane Parry (65.WTA).

Polka grała dotychczas z Rosjanką czterokrotnie, ale miało to miejsce dawno temu, bo w 2017 roku. W dotychczasowych konfrontacjach Fręch prowadziła, 3:1, ale mimo korzystnego bilansu nie była faworytką meczu z notowaną blisko czołowej dziesiątki na świecie rywalką.

Już na początku pierwszej partii Fręch miała okazję na przełamanie serwisu przeciwniczki, ale nie wykorzystała szansy. Sama musiała bronić się kilka gemów dalej, co raz jej się udało. Niestety, końcówka seta była w wykonaniu naszej tenisistki słaba. Najpierw oddała swoje podanie po raz pierwszy po wyrównanym gemie. Następnie miała trzecią w secie okazję do przełamania rywalki, ale jej nie wykorzystała. Takich problemów nie miała Kudermietowa. Na zakończenie partii, po raz drugi po wyrównanym gemie przełamała Magdalenę Fręch i objęła prowadzenie w meczu wykorzystując pierwszą piłkę setową.

Drugiego seta Polka rozpoczęła bardzo dobrze, ponieważ przełamała rywalkę. Niestety, chwilę potem straciła również swoje podanie. Ponownie przełamała Kudermietową w piątym gemie, ale chwilę potem znów przegrała swoje podanie. Kolejne kilka gemów toczyło się zgodnie z regułą własnego podania.  Niestety, w dziesiątym gemie Magdalena Fręch została przełamana po raz trzeci, Weronika Kudermetowa wykorzystała pierwszą piłkę meczową i awansowała do ćwierćfinału. Polka dobrze się broniła, ale niestety miała spore problemy z atakiem. Rywalka przede wszystkim dobrze serwowała, czego wyrazem było pięć asów serwisowych.

Weronika Kudermietowa [2] – Magdalena Fręch (POL) 6:3 6:4