EBL: Zastal znów przegrał
PLK/Andrzej Romański

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 06.10.2022, 19:30

Zastal Zielona Góra przegrał w domowym spotkaniu z Czarnymi Słupsk 93:85. Była to już trzecia porażka zielonogórzan w bieżących rozgrywkach.

W pierwszym czwartkowym spotkaniu Energa Basket Ligi mierzyły się ze sobą czołowe ekipy ubiegłych rozgrywek. Mowa o Zastalu Zielona Góra i Czarnych Słupsk. Obie te drużyny w play-offach musiały obejść się smakiem, a w aktualnych rozgrywkach ani jedni ani drudzy również nie zaczęli dobrze. Drużyna ze Słupska ma na swoim koncie zwycięstwo i porażkę, a Zastal dwukrotnie schodził już z boiska pokonany.

Grający u siebie zielonogórzanie mimo, że nie byli faworytami to początek spotkania mieli naprawdę udany. Po pierwszym dość wyrównanym fragmencie pierwszej kwarty, w którym obie ekipy wymieniały się prowadzeniem gospodarze w końcu byli w stanie odskoczyć od rywali. Zastal w szczytowym momencie prowadził sześcioma punktami, ale kwarta ostatecznie zakończyła się wynikiem 24:20. Mecz mógł się wówczas podobać postronnym kibicom, gdyż obie drużyny naprawdę dobrze wyglądały w ofensywie. Nie zmieniło się to również w drugiej partii. Pierwsze minuty należały do miejscowych, ale z biegiem czasu Czarni coraz częściej dochodzili do głosu. Goście co prawda byli nieznacznie mniej skuteczni w rzutach z gry, ale częściej próbowali zza łuku i w efekcie byli w stanie urwać rywalom część przewagi. Po kolejnej efektownej kwarcie wynik wynosił 48:46 dla gospodarzy.

Po zmianie stron przez dość długi fragment trzeciej kwarty gracze Zastalu utrzymywali prowadzenie, ale w pewnym momencie zupełnie się zacięli. Przyjezdni natomiast dalej trzymali swój poziom w ofensywie i można powiedzieć, że w pełni wykorzystali moment słabości rywali. Drużyna ze Słupska zdobyła w trzeciej części gry 24 punkty i objęła prowadzenie 70:65. Przed ostatnią partią obie drużyny pozostawały więc w grze, ale szala zwycięstwa przechylała się na stronę przyjezdnych. W ostatniej części spotkania Czarni Słupsk przez cały czas utrzymywali prowadzenie, ale wynik daleki był od bezpiecznego. Przewaga ciągle wahała się pomiędzy dwoma a sześcioma punktami. Gospodarze w końcówce musieli więc grać bardziej ryzykownie, ale nie zdołali dogonić rywali.

Czarni Słupsk pokonali Zastal Zielona Góra 93:85 notując tym samym drugie zwycięstwo w tym sezonie. Zastal przegrał natomiast już po raz trzeci, a licząc ubiegłe rozgrywki po raz szósty z rzędu.

Zastal Zielona Góra - Czarni Słupsk 85:93 (24:20, 24:26, 17:24, 20:23)

Zastal: Kutlesic 23, Żołnierewicz 20, Kowalczyk 11, Hadzibegovic 9, Brewton 9, J. Wójcik 8, Zecevic 3, S. Wójcik 2

Czarni: Lake 23, Watkins 17, Chyliński 14, Bryant 14, Coleman 7, Dileo 6, Musiał 6, Witliński 4, Leończyk 2