EBL: wystartował sezon, Asecco Gdynia lepsza w hicie kolejki

• Data publikacji: 07.10.2018, 20:55

Wystartował kolejny sezon Energa Basket Ligi. Na początek organizatorzy rozgrywek zafundowali nam hit - Asseco Arka Gdynia wygrała z mistrzem Polski, Anwilem Włocławek. Ponadto byliśmy świadkami kilku niespodzianek z udziałem GTK Gliwice i Legii Warszawa.

W 1 kolejce starły się dwie drużyny, które będą walczyć w tym sezonie o mistrzostwo Polski. W Gdyni miejscowa Arka, wzmocniona czterema obcokrajowcami podejmowała najlepszą drużynę zeszłego sezonu - Anwil Włocławek. Mecz zapowiadał się wspaniale i taki był. Początek spotkania należał do Anwilu Włocławek. Przyjezdni już w pierwszej kwarcie zbudowali solidną przewagę, wynoszącą 13 oczek. Gospodarze nie byli w stanie trafić do kosza niemalże przez 4 minuty!

Druga kwarta to pokaz ofensywnej gry z dwóch stron. Zawodnicy zdobyli łącznie aż 58 punktów, tak wysoki wynik mógłby spokojnie pojawić się na meczach NBA. Bardzo dobrze grał Krzysztof Szubarga, który kreował kolegom z drużyny okazje do rzutu, sam bardzo bardzo często trafiając zza łuku. W drużynie Anwilu kilku zawodników szło łeb w łeb w tabeli punktujących, to wszystko złożyło się na bardzo owocną kwartę.

Po przerwie jednak można było odnieść wrażenie, że na boisko wyszły dwie inne drużyny. Asseco Arka Gdynia rzuciła się do odrabiania strat, a wielka w tym zasługa Dariusza Wyki, podkoszowego gospodarzy. Wyka mimo, że spędził na boisku tylko nieco ponad 22 minuty, to zgromadził na swoim koncie tyle samo punktów. Na dodatek dorzucił 8 zbiórek. Ponadto trzecia kwarta miała nieco dziwny przebieg, bowiem przez 3 minuty i 20 sekund żaden z zawodników nie potrafił trafić do kosza. To jednak nie przeszkodziło gospodarzom zgromadzić aż 28 punktów w tej części.

Ostatnia kwarta podobnie wyglądała jak trzecia. Gdynianie odrabiali kolejne punkty, aż w końcu zaczęli pracować nad swoją przewagą. Anwil po raz kolejny miał prawie trzyminutową przerwę w punktowaniu, co ułatwiało zadanie gospodarzom. Nie pomógł nawet fakt, że Michał Michalak zdobył aż 21 punkty, a Kamil Łączyński asystował 7 razy. Gdynianie wygrali ostatnią część spotkania wynikiem 26:14 i ostatecznie triumfują w hicie kolejki.

Asseco Arka Gdynia - Anwil Włocławek 98:89 (16:29; 28:30; 28:16; 26:14)