Siatkówka – MŚ Kobiet: triumf Chinek i Brazylijek

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 06.10.2022, 22:11

Dzisiejszego dnia podczas mistrzostw świata mogliśmy być świadkami dwóch meczów drugiej rundy turnieju. W pierwszym Brazylijki bez problemów rozprawiły się z reprezentantkami Portoryko, w drugim zaś Chinki w pięciu setach wygrały z Holenderkami.

Brazylia już w pierwszym secie bardzo pewnie i szybko zdobyła przewagę nad przeciwniczkami. Przewaga stale rosła, dzięki czemu Brazylijki mogły cieszyć się z wygranego seta z aż 14 punktowym prowadzeniem. Kolejne dwa sety wyglądały bardzo podobnie, Portorykanki popełniały dużo błędów, a siatkarki z Brazylii rozgrywały bardzo dobre spotkanie. Mecz zakończył się autowym atakiem środkowej z Portoryko Genesis Collazo.

Brazylia – Portoryko 3:0 (25:11, 25:13, 25:15)

Drugi mecz był już nieco bardziej wyrównany. Pierwsze dwie partie skończyły się niemal identycznym wynikiem. Różniło je jedynie to, że inna drużyna znajdowała się na prowadzeniu, w pierwszym z setów lepsze były Holenderki, w drugim zaś Chinki. W trzeciej odsłonie warunki dyktowały reprezentantki Chin, nie oddając prowadzenia nawet na moment i zwyciężając z aż 10 punktowym prowadzeniem. Holenderki nie dały za wygraną i przejęły inicjatywę w secie numer cztery, szybko zwyciężając 25:18. O losach tego spotkania musiał więc zadecydować tie-break. Tam lepsze okazały się reprezentantki Państwa Środka.

Chiny – Holandia 3:2 (22:25, 25:21, 25:15, 18:15, 15:12)