PKO Ekstraklasa: Raków nowym liderem po golu w ostatniej akcji meczu

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 06.10.2022, 23:01

Raków Częstochowa wygrał 1:0 z Piastem Gliwice w zaległym meczu drugiej kolejki PKO Ekstraklasy. Decydującą bramkę zdobył w doliczonym czasie gry Fran Tudor.

Mecz z Piastem Gliwice był drugą szansą dla Rakowa na objęcie fotelu lidera. Pierwsza połowa rozczarowała. Gra toczyła się głównie w środku pola. Dość powiedzieć, że najlepszą sytuację miał Ivi Lopez, gdy piłkę po jego strzale wybil Ariel Mosór.

W drugich czterdziestu pięciu minutach było ciekawiej. Groźniej atakowali gospodarze. Po uderzeniach Jorge Felixa i Patryka Dziczka górą był Vladan Kovacević, a ze strzał Michała Chrapka przeleciał obok słupka. W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę obejrzał Tomas Petrasek. W ostatniej akcji meczu do gości uśmiechnęło się szczęście. Fran Tudor oddał strzał z pola karnego, futbolówka odbiła się od jednego z defensorów i wpadła do siatki. Dzięki zdobytym trzem punktem Raków objął prowadzenie w ligowej tabeli.

Piast Gliwice - Raków Częstochowa: 0:1 (0:0)

Bramka: 90+10' Tudor

Piast: Plach - Mokwa, Czerwiński, Mosór, Katranis (87' Holubek) - Tomasiewicz, Hateley, Chrapek, Felix, Dziczek - Sappinen (79' Toril)

Raków: Kovacević - Racovitan (78' Sorescu), Petrasek, Svarnas - Tudor, Koczerhin (65' Bergren), Papanikolau, Kun - Ivi Lopez (90+1' Szelągowski), Piasecki (79 Gutkowskis), Nowak (65' Wdowiak)

Czerwona kartka: 90+4' Petrasek

Żółte kartki: 90+7' Hateley 54' Koczerhin, 57', 90+4' Petrasek

Sędzia: Krzysztof Jakubik