EBL: mistrzowie z wygraną w Hali Mistrzów
Andrzej Romański/PLK

• Data publikacji: 07.10.2022, 20:05

W hitowym starciu trzeciej kolejki Energa Basket Ligi drużyna mistrzów Polski zdobyła Halę Mistrzów, pokonując Anwil Włocławek 75:73. Dla Śląska Wrocław najwięcej punktów zdobył Jeremiah Martin - 23.

Pierwsze minuty meczu były bardzo wyrównane, a po pięciu minutach gospodarze prowadzili 12:9. Od tego momentu byliśmy jednak świadkami koncertowej gry wrocławian, którzy do końca kwarty zdobyli czternaście punktów, tracąc w tym czasie zaledwie dwa. Bardzo wydatnie w tej serii pomógł Parakhouski, zdobywając w pewnym momencie sześć oczek z rzędu. Druga odsłona to zdecydowanie gorsza postawa w ofensywie obu zespołów — fatalne skuteczności w ataku sprawiły, że drużyny w dziesięć minut zdobyły łącznie zaledwie 26 punktów, a na przerwę w lepszych nastrojach schodzili goście, prowadząc 35:28.

Po zmianie stron byliśmy świadkami jakby innego meczu, ponieważ w trzeciej kwarcie tempo gry wzrosła niemal dwukrotnie. W barwach Śląska niesamowite rzeczy wyczyniała dwójka Nizioł - Martin, ale z drugiej strony miejscowi prezentowali świetną zespołową koszykówkę, która pozwoliła im na przeprowadzenie serialu punktowego 26:10 i odwrócenia losów spotkania. Końcówka kwarty to jednak raz jeszcze lepsza postawa przyjezdnych, którzy na dziesięć minut przed końcem prowadzili 61:59. W decydującej odsłonie przez długi czas obie ekipy miały ogromne problemy ze zdobywanie punktów, a to doprowadziło do wielkich emocji w końcówce. W ostatnią minutę wchodziliśmy przy wyniku 71:71, ale wtedy w dwóch kolejnych akcjach punkty zdobywała dwójka Martin - Nizioł, zapewniając mistrzom Polski czteropunktowe prowadzenie. W samej końcówce rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Greene IV, ale Anwil i tak uległ 73:75.

Anwil Włocławek — Śląsk Wrocław 73:75 (14:23, 14:12, 31:26, 14:14)

Anwil: Greene IV 17, Bostic 13, Nowakowski 13, Łączyński 11, Petrasek 10, Sobin 6, Joesaar 3, Woroniecki, Słupiński, Szewczyk

Śląsk: Martin 23, Nizioł 20, Parakhouski 8, Dziewa 7, Morgan 6, Gołębiowski 3, Kolenda 3, Ramljak 3, Wiśniewski 2