NHL: zwycięstwo Nashville Predators na otwarcie sezonu

• Data publikacji: 08.10.2022, 09:49

Sezon 2022/23 w National Hockey League można uznać za rozpoczęty. Na inaugurację w Pradze Nashville Predators wygrali 4:1 z San Jose Sharks.

W ramach NHL Global Series do inauguracji nowego sezonu doszło w O2 Arena w Pradze, gdzie blisko 17 tysięcy widzów śledziło poczynania hokeistów Nashville Predators i San Jose Sharks. Co prawda, już od kilkunastu dni w Ameryce Północnej rozgrywane są mecze przedsezonowe, ale oficjalne otwarcie ma miejsce od dwumeczu Predators i Sharks w stolicy Czech.

Pierwszego gola w sezonie strzelił Kiefer Sherwood. Nowy zawodnik ekipy z Nashville otworzył wynik już po 61 sekundach meczu. Siedem minut później wyrównał ku uciesze miejscowej publiczności urodzony w Pradze Tomas Hertl. Po pierwszej tercji był remis 1:1, a w kolejnych odsłonach na lodowisku dominowali Predators. W drugiej części spotkania na listę strzelców wpisali się Eeli Tolvanen i Nino Niederreiter w kontrze. Rekiny nie były w stanie złapać kontaktu i w końcówce wycofali bramkarza. Wynik na 4:1 trafieniem do pustej siatki ustalił Matt Duchene. Rewanż odbędzie się w sobotę o godzinie 20:00.

Nashville Predators - San Jose Sharks 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)