La Liga: FC Barcelona remisuje na Estadio Mestalla w Walencji

• Data publikacji: 07.10.2018, 22:46

Valencia CF postawiła skuteczny opór i zremisowała z FC Barceloną. Piłkarze z Katalonii nie wygrali w lidze hiszpańskiej już po raz czwarty z rzędu!

Świetne wejście w mecz zaliczyli Nietoperze. Już w 2. minucie bramkę strzelił Ezequiel Garay. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, fatalny błąd Pique, który przepuścił piłkę pod nogi obrońcy Valencii, któremu nie pozostało nic innego jak umieścić ją w siatce.

Duma Katalonii ruszyła do ataku. Sporo niedokładności i powolne tempo rozgrywania nie przekładały się na okazję strzeleckie. Dopiero w 23. minucie podopieczni Ernesto Valverde, przeprowadzili skuteczną akcję i doprowadzili do wyrównania. Ładny rajd Messiego, szybka wymiana podań z Luisem Suarezem, który wyłożył piłkę przed szesnastkę i Argentyńczyk strzałem sprzed pola karnego zmieścił futbolówkę tuż przy słupku bramki bezradnego Neto.

Po doprowadzeniu do remisu, Barca poczuła krew i starał się kolejny raz ukłuć rywala. Przewaga nie przełożyła się na dogodne sytuację, a kilka razy groźnie kontrowali gospodarze. Jednak do końca pierwszej połowy żadna z drużyn bramki nie zdobyła.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. To Goście byli stroną przeważającą, jednak nie potrafili tego przełożyć na bramki. Próbowali również odgryzać się piłkarze Valencii, ale ich poczynania także nie przynosiły oczekiwanego rezultatu, w efekcie czego mecz zakończył się remisem 1-1.

Valencia CF - FC Barcelona 1:1 (1:1)
1:0 - Garay 11'
1:1 - Messi 23'

Składy:

Valencia: Neto - Cristiano Piccini, Ezequiel Garay, Gabriel Paulista, Jose Gaya - Carlos Soler, Dani Parejo, Geoffrey Kondogbia (79' Francis Coquelin), Goncalo Guedes (12' Denis Czeryszew) - Michy Batshuayi, Kevin Gameiro (67' Rodrigo Moreno).

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Nelson Semedo, Gerard Pique, Thomas Vermaelen, Jordi Alba - Ivan Rakitić, Sergio Busquets, Arthur Henrique (88' Rafinha) - Lionel Messi, Luis Suarez, Philippe Coutinho (84' Ousmane Dembele).

Żółte kartki: Soler, Parejo (Valencia) oraz Suarez, Coutinho (Barcelona).

Sędzia: Jose Gonzalez.