WTA Ostrawa: Alicja Rosolska w finale debla!
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 08.10.2022, 13:28

Alicja Rosolska i Erin Routliffe, rozstawione z numerem trzecim pokonały rozstawione z numerem drugim, Kazaszkę Annę Danilinę i Brazylijkę Beatriz Haddad Maię i awansowały do finału turnieju WTA 500 w czeskiej Ostrawie. W finale, Polka i Nowozelandka zagrają z Amerykankami McNally/Parks albo z duetem belgijsko - niemieckim Flipkens/Siegemund.

W pierwszym secie już w pierwszym gemie Polka i Nowozelandka musiały bronić dwóch break pointów, ale na szczęście im się to udało. W kolejnym gemie rywalki zostały przełamane, co dało duetowi Rosolska/Routliffe prowadzenie 2:0. Niestety, w kolejnym gemie duet polsko-nowozelandzki stracił serwis. Rywalki odrobiły stratę, pewnie wygrały swoje podanie, po raz drugi przełamały Polkę i jej partnerkę, wygrały czwartego gema z rzędu i wyszły na prowadzenie 4:2. Od tego momentu jednak para Danilina/Haddad Maia nie wygrała ani jednego gema. Rosolska i Routliffe serwowały dobrze, dwukrotnie przełamały rywalki i wykorzystując pierwszą piłkę setową zakończyły partię.

Drugi set potoczył się błyskawicznie. Co prawda w trzecim gemie nasza tenisistka i Nowozelandka straciły podanie, ale na szczęście chwilę potem stratę odrobiły. Pewnie wygrały swojego gema serwisowego, przełamały po raz drugi podanie Kazaszki i Brazylijki i wyszły na prowadzenie 5:2. Po chwili, po raz trzeci przełamały serwis odrobinę wyżej notowanych rywalek, wykorzystały drugą piłkę meczową i zakończyły spotkanie.

Alicja Rosolska/Erin Routliffe (POL/NZL) [3] – Anna Danilina/Beatriz Haddad Maia (KAZ/BRA) [2] 6:4 6:2