EBLK: zwycięstwa Arki i Polskiego Cukru na początek sezonu
Dawid Lis

• Data publikacji: 09.10.2022, 17:23

Rozpoczął się nowy sezon Energa Basket Ligi Kobiet. W weekend rozegrano dwa mecze pierwszej kolejki, w którym zwycięstwa odniosły VBW Arka Gdynia i Polski Cukier AZS UMCS Lublin.

Ligowe rozgrywki poprzedził mecz o Superpuchar Polski. W minioną sobotę BC Polkowice wygrały z VBW Arką Gdynia. Gdynianki zainaugurowały także sezon w Energa Basket Lidze Kobiet. Podejmowały u siebie beniaminek z Pruszkowa. MKS tylko przez kilka minut toczył wyrównany bój z faworytkami. W ostatnich czterech minutach pierwszej kwarty Arka od wyniku 16:11 zdobyła 10 kolejnych punktów. W drugiej części gry przyjezdne odrobiły cztery punkty. Druga połowa, a szczególnie ostatnia kwarta (21:6) należała do drużyny z Gdyni. Spotkanie zakończyło się wynikiem 86:57. Dla Arki 16 punktów rzuciła Nathalie Fontaine.

VBW Arka Gdynia - MKS Pruszków 86:57 (26:11, 16:20, 23:20, 21:6)

Dzień później mecz pierwszej kolejki rozegrano w Lublinie. KS Basket 25 Bydgoszcz objął prowadzenie 5:0 nad Polskim Cukrem AZS UMCS. Pierwsza połowa należała do drużyny gości, która po dwudziestu minutach prowadziła 41:23. Polski Cukier w samej trzeciej kwarcie zdobył 32 punkty, czyli więcej niż w całej pierwszej połowie. Tym samym przegrywał tylko 55:57. Gospodynie po raz pierwszy objęły prowadzenie po trójce Stanacew na ponad minutę przed końcem. Ostatecznie triumfowały 72:68. Dla zespołu z Bydgoszczy 25 oczek rzuciła Sparkle Taylor.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin - KS Basket 25 Sp. z.o.o Bydgoszcz 72:68 (16:22, 7:19, 32:16, 17:11)