PGNiG Superliga: pewne zwycięstwo kielczan w Gdańsku
Magdalena Pluszewska/ PGNiG Superliga

• Data publikacji: 08.10.2022, 17:52

Trwa szósta kolejka PGNiG Superligi mężczyzn. W hicie tej serii gier Łomża Industria Kielce wygrała 31:20 na wyjeździe z Torus Wybrzeżem Gdańsk.

Łomża Industria w czwartek po fenomenalnym meczu wygrała w Lidze Mistrzów z THW Kiel. Superliga jest nieco pobocznymi rozgrywkami dla mistrzów Polski, którzy jednak wygrali pięć dotychczasowych spotkań, z problemami jedynie z MMTS-em Kwidzyn. Torus Wybrzeże jest rewelacją tego sezonu. Gdyby nie porażka po rzutach karnych w Ostrowie Wielkopolskim, to tak samo jak Łomża i Orlen Wisła Płock, gdańszczanie mieliby komplet zwycięstw.

Dopiero w trzeciej minucie wynik meczu w Gdańsku dla gości otworzył Nedim Remili. Gospodarze musieli czekać na trafienie do siódmej minuty, kiedy z rzutu karnego na 1:1 wyrównał Mateusz Jachlewski. Po dwóch kolejnych golach Łomża Industria w 13. minucie prowadziła 6:3. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:9. Po zmianie stron goście popisali się serią 4:0 i powiększyli znacząco swoją przewagę. Różnica wzrosła jeszcze do ponad dziesięciu bramek. Podopieczni Talanta Dujszebajewa wygrali 31:20 i jest to ich szóste zwycięstwo w sezonie. Dziewięć bramek zdobył Nedim Remili.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Łomża Industria Kielce 20:31 (9:13)