Serie A: Milan triumfuje w hicie kolejki
pixabay

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 08.10.2022, 19:57

Milan wygrał 2:0 z Juventusem w hitowym starciu dziewiątej kolejki Serie A. Bramki dla "Rossonerich" zdobyli Rafael Leao i Brahim Diaz. 90 minut w barwach gości rozegrali Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik.

Lepiej mecz rozpoczęli gracze "Starej Damy". W pierwszym kwadransie postraszyli uderzeniami Juana Cuadrado, Arkadiusza Milika i Danilo. Później z każdą minutą piłkarze Juventusu grali coraz słabiej. W 20. minucie Rafael Leao po strzale piętką trafił w słupek. Sytuacja powtórzyła się w 34. minucie. Tym razem po próbie z dalszej odległości ponownie obił obramowanie bramki. Gospodarze dobili swego w doliczonym czasie gry. Po zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Fikayo Tomori i wyprowadził Milan na prowadzenie.

W drugiej odsłonie piłkarze Stefano Piolego szybko podwyższyli na 2:0. W 54. minucie z piłką popędził Brahim Diaz i po efektownej indywidualnej akcji wpisał się na listę strzelców. Goście przez długi czas nie potrafili wykreować sobie żadnych sytuacji bramkowych. Najlepszą szansę na kontaktowego gola miał Milik, kiedy to w 64. minucie główkę wybronił mu Ciprian Tatarusanu. W samej końcówce wynik zmienić mógł Divock Origi, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem przegrał pojedynek ze Szczęsnym.

AC Milan - Juventus: 2:0 (1:0)

Bramki: 45+2' Tomori, 54' Diaz

Milan: Tatarusanu - Kalulu, Gabbia, Tomori, Hernandez - Bennacer (84' Vrancx), Tonali, Pobega (59' Krunić), Diaz (65' De Ketelaere), Leao (84' Origi) - Giroud (65' Rebić)

Juventus: Szczęsny - Danilo, Bonucci, Bremer, Sandro - Cuadrado (46' Mckennie), Locatelli (56' Paredes), Rabiot (79' Soule), Kostić (56' Miretti) - Vlahović (79' Kaen), Milik

Żółte kartki: 55' Diaz, 90+4' Tonali - 25' Cuadrado, 90+4' Kaen, 90+4' Paredes

Sędzia: Daniele Orsato