El. Ligi Europejskiej EHF: porażka MKS-u Lublin z Siofok
MKS FunFloor Perła Lublin/Superliga Kobiet

• Data publikacji: 08.10.2022, 20:40

Pierwszy mecz drugiej rundy eliminacje Ligi Europejskiej nie poszedł po myśli MKS-u FunFloor Lublin. Polski zespół przegrał na własnym parkiecie 18:27 z Siofok KC.

Druga runda jest przedostatnia w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej. Pierwsze spotkanie dwumeczu z Siofok KC rozegrano w Hali Globus. Przez pierwsze minuty gra toczyła się bramka za bramkę. W 21. minucie Patrycja Noga dała lubliniankom prowadzenie 10:8. Przyjezdne wyrównały na 11:11, a na koniec pierwszej połowy zanotowały dwa kolejne trafienia i na przerwę schodziły z dwubramkową zaliczką.

W drugiej połowie MKS musiał czekać na bramkę prawie pięć minut. Tym samym Siofok wygrywał już 15:11. Potem sytuacja dla gospodyń wyglądała jeszcze gorzej. Zespół z Lublina przez 10 minut nie rzucił żadnego gola. Ekipa z Węgier od wyniku 19:16 zdobyła sześć kolejnych bramek. Przewaga drużyny gości w ostatnich minutach była olbrzymia. Siofok wygrał 27:18 i ma olbrzymią zaliczkę przed rewanżem. Dla MKS-u pięć goli rzuciła Julia Pietras.

MKS FunFloor Lublin - Siofok KC 18:27 (11:13)