Triathlon - WTCS: Yee ze łzami radości w Cagliari
World Triathlon/Ben Lumley

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 08.10.2022, 21:13

Po trzymiesięcznej przerwie powróciliśmy do rywalizacji w cyklu World Triathlon Championship Series. We włoskim Cagliari triumfowali Brytyjczycy - Alex Yee i Georgia Taylor-Brown.

Rywalizacja kobiet

53 zawodniczki miały do pokonania 1500 metrów basenu, 38 kilometrów trasy rowerowej i 10 kilometrów biegu. Najlepiej z tym dystansem poradziła sobie Brytyjka Georgia Taylor-Brown, która przekroczyła linię mety z czasem 01:47:42. Dwanaście sekund po niej bieg zakończyła Francuzka Emma Lombardi, a na trzecim stopniu podium sklasyfikowana została Amerykanka Taylor Knibb (01:47:58). Już ponad pół minuty do niej straciła jej rodaczka - Taylor Spivey, która zajęła czwartą lokatę.

Pełne wyniki

Rywalizacja mężczyzn

Panowie mieli do pokonania taki sam dystans, co panie i tutaj również najlepszy okazał się reprezentant Wielkiej Brytanii. Alex Yee walczył do końca ze skurczem w nodze i wpadając na metę nie mógł powstrzymać łez radości, tym bardziej że pięć lat temu w tym samym miejscu uległ wypadkowi podczas części rowerowej. Z czasem 01:40:19 nie tylko zapewnił sobie zwycięstwo, ale umocnił się na pozycji lidera całego cyklu, co jest niezwykle kluczowe, bo od finału w Abu Dhabi dzieli nas tylko konkurs na Bermudach. Jako drugi na metę wpadł również Brytyjczyk - Jonathan Brownlee (01:40:26), a o 3 sekundy wolniejszy od niego był Brazylijczyk Manoel Messias.