Dart - World Grand Prix: pokaz siły van Gerwena w półfinale

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 08.10.2022, 23:35

Za nami półfinały World Grand Prix. Do wielkiego finału awansowali Nathan Aspinall oraz Michael van Gerwen.

Faza półfinałowa zaczęła się od starcia Nathana Aspinalla z Gerwynem Price'em. Spotkanie lepiej rozpoczęła się dla Anglika, który objął prowadzenie 1:0, jednak szybko na to odpowiedział Walijczyk, doprowadzając do wyrównania. Środkowa część rywalizacji to lekkie przejęcie kontroli nad meczem przez Aspinalla, który lepiej od Price'a zaczynał legi (podczas World Grand Prix lega trzeba rozpocząć od doubla). To spowodowało, że Anglik objął prowadzenie 3:1. W piątym secie Nathan Aspinall miał już po swojej stronie lotki meczowe, ale nie zdołał ich trafić. To wykorzystał Price, zmniejszając przewagę rywala. Natomiast w szóstej odsłonie starcia Gerwyn Price nie zdołał doprowadzić do remisu, pomimo posiadania lotek gwarantujących mu to. Ostatecznie po słabym ostatnim legu w wykonaniu swojego przeciwnika Nathan Aspinall awansował do finału po trafieniu double 16.

Drugi półfinał pomiędzy Michaelem van Gerwenem a Peterem Wrightem zaczął się fantastycznie dla tego pierwszego. Holender bardzo szybko wygrał dwie pierwsze partie bez straty choćby jednego lega. Wright swojego pierwszego lega ugrał dopiero w trzecim secie, ale i tak na niewiele się to zdało, ponieważ i ta partia poszła na konto dobrze grającego van Gerwena. W czwartym secie Holender dokonał dzieła zniszczenia, znów pokonując Szkota do zera i cały mecz 4:0.

Gerwyn Price 2-4 Nathan Aspinall

Peter Wright 0-4 Michael van Gerwen