1. Liga kobiet: dwa tie-breaki i pewna wygrana faworytek z Mielca
Aleksandra Suszek/Poinformowani.pl

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 08.10.2022, 23:40

W drugiej serii gier 1. Ligi kobiet bardzo dobrze poradziły sobie zespoły ITA TOOLS Stal Mielec oraz Enea Energetyk Poznań. Pikanterii zawodom dodały za to dwa tie-breaki, które rozegrane zostały w Węgrowie i Białymstoku.

Kolejny świetny mecz mają za sobą zawodniczki z Mielca. Siatkarki Stali jednak tak naprawdę wywiązały się po prostu z zadania, bo są największymi faworytkami tego sezonu. Liderki szansę ekipie z Nowego Dworu Mazowieckiego dały tylko w drugim secie, który rozstrzygał się zaledwie dwoma punktami przewagi.

Teoretycznie łatwe zadanie miały też zawodniczki Energetyka. Poznanianki stawały naprzeciw beniaminka z Mogilna i chyba mało kto spodziewał się, że czołowa ekipa z Wielkopolski odda jednego seta z taką różnicą punktów. Co prawda przez większość spotkania wszystko szło właśnie po myśli drużyny z Poznania, bo pierwsza partia miała jednostronny przebieg, tak samo jak i ostatnia. Ale w trzecim secie to MKS Sokół cieszył się z wyniku 25:13.

Bardzo regularnie grały za to częstochowianki, które u siebie pokonały Legionovię. Siatkarki Sorelli wygrywały sety kolejno do 18, 17 i 16, przez całe spotkanie utrzymując dobry poziom. Najlepiej prezentowała się Daria Dąbrowska, która z dorobkiem 13 punktów została MVP spotkania.

Jeden z dwóch pięciosetowych meczów tego dnia został rozegrany w Węgrowie. Niestety dla gospodyń, wynik nie był po ich stronie. Zespół z Węgrowa zaczął dobrze, wygrywając dwa pierwsze sety z zapasem punktowym, ale później zanotowały przestój w grze i nie mogły z niego wyjść. Tie-break zakończył się wynikiem 15:11 dla Płomienia Sosnowiec.

Wyniki 2. kolejki:

Częstochowianka Częstochowa - LTS Legionovia Legionowo  3:0 (25:17, 25:17, 25:17)
ITA TOOLS Stal Mielec  - LOS Nowy Dwór Mazowiecki  3:0  (25:12, 25:23, 25:17)
SMS PZPS I Szczyrk - UJ-CM Solna Wieliczka  3:1 (25:21, 15:25, 27:25, 25:21)
GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca - Karpaty Krosno Glass 3:0 (31:29, 25:21, 25:18)
KS  BAS Kombinat Budowlany Białystok - SAN-Pajda Jarosław 3:2 (23:25, 25:19, 25:16, 22:25, 15:13)
PMKS Nike Węgrów - Trans-Ann Płomień Sosnowiec 2:3 (25:21, 25:19, 21:25, 16:25, 11:15)
Enea  Energetyk Poznań - MKS Sokół Mogilno 3:1 (25:14, 25:17, 13:25, 25:13)

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.