TAURON 1. Liga: niepokonana Visła, pierwsza porażka Gwardii
Daria Jańczyk

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 09.10.2022, 14:30

Kolejna kolejka TAURON 1. Ligi przyniosła pierwszą porażkę Gwardii Wrocław, która 0:3 uległa drużynie MKS-u Będzin i straciła pozycję lidera tabeli właśnie na rzecz sobotnich przeciwników. Niepokonana pozostaje BKS Visła Proline Bydgoszcz, która do wygranej z KPS Siedlce potrzebowała pięciu setów.

Czwartą serię gier na plusligowym zapleczu zainaugurowało zwycięstwo Mickiewicza Kluczbork. Drużyna Mariusza Łysiaka mocnymi serwisami rozbiła przyjęcie MKST Astry Nowa Sól, pokonując beniaminka w trzech setach. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Olimpii Sulęcin z KRISPOLEM Września. Siatkarze z Sulęcina również robili różnicę zagrywką, a w ofensywie nie zawodził Filip Frankowski, którego atak przypieczętował wygraną gospodarzy. W tej kolejce nie zbrakło jednak i długich pięciosetowych spotkań. Pierwsze z nich rozegrało się w Siedlcach, gdzie siatkarze PSG KPS podejmowali drużynę BKS Visła Proline Bydgoszcz. Dla bydgoskiego zespołu był to już trzeci tie-break w tym sezonie i trzeci wygrany, mimo iż nie było to łatwe zadanie. Tym samym podopieczni Michała Masnego pozostają niepokonani w rozgrywkach TAURON 1. Ligi.

Pełne emocji widowisko zafundowały nam również Lechia Tomaszów Mazowiecki i Extact Systems Norwid Częstochowa. Już w pierwszym secie, który zakończył się wynikiem 34:32 dla Lechii, obie ekipy pokazały wyrównaną i zaciętą walkę. Nie brakowało długich wymian i efektownych akcji, jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy zwyciężyli tie-breaka po ataku Mateusza Piotrowskiego. Z pierwszego zwycięstwa w sezonie cieszyli się natomiast gracze SPS-u Chrobry Głogów. Głogowianie na własnym terenie 3:0 pokonali AZS AGH Kraków. Pewne trzy punkty zainkasowała również Legia Warszawa, wygrywając pojedynek z SMS PZPS Spała. W trzech setach zakończyło się również spotkanie drużyn z czołówki, w którym MKS Będzin podejmował Chemeko-System Gwardię Wrocław. Wszystkie trzy partie prezentowały wyrównaną grę, ale za każdym razem to gospodarze potrafili rozstrzygnąć je na swoją korzyść, przerywając tym samym zwycięską passę wrocławskiej drużyny w tym sezonie. W ostatnim meczu kolejki beniaminek z Białegostoku ponownie postraszył. Drużyna BAS-u urwała seta MKS Avii Świdnik, jednak to czwarta drużyna poprzedniego sezonu ostatecznie zapisała na swoim koncie trzy punkty.

Wyniki spotkań 4. kolejki TAURON 1. Ligi:

Mickiewicz Kluczbork - MKST Astra Nowa Sól 3:0 (25:23, 25:21, 25:21)
Olimpia Sulęcin - KRISPOL Września 3:0 (25:22, 25:20, 25:22)
PSG KPS Siedlce - BKS Visła Proline Bydgoszcz 2:3 (25:19, 21:25, 20:25, 25:22, 11:15)
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Extact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (34:32, 25:20, 28:31, 20:25, 15:7)
SPS Chrobry Głogów - AZS AGH Kraków 3:0 (25:20, 25:19, 25:16)
SMS PZPS Spała - Legia Warszawa 0:3 (21:25, 20:25, 23:25)
MKS Będzin - Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:0 ( 25:23, 25;20, 25:20)
BAS Białystok - MKS Avia Świdnik 1:3 (34:32, 18:25, 21: 25, 21:25)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.