EBL: Stal wciąż bez porażki, Pierniki bez wygranej
Grupa Sierleccy Czarni

• Data publikacji: 09.10.2022, 17:25

BM Stal Ostrów Wielkopolski pokonała w wyjazdowym meczu trzeciej kolejki Energa Basket Ligi zamykające ligową tabelę Twarde Pierniki Toruń 95:82. Dla ostrowian było to trzecie zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu znajdują się na szczycie tabeli.

Początek meczu to dość wyrównana rywalizacja, a po kilku minutach gospodarze znajdowali się na minimalnym prowadzeniu 11:10. Wtedy jednak Stalowcy rzucili siedem oczek z rzędu, budując nieznaczną przewagę, którą następnie utrzymali do końca pierwszej kwarty. Druga odsłona to kontynuacja dominacji ze strony przyjezdnych, a doskonale na toruńskim parkiecie czuli się Jakub Garbacz oraz Aigars Skele, dostarczając spore ilości punktów. Co więcej, drużyna poprawiła również swoją postawę w defensywie, dzięki czemu na przerwę schodziła przy wyraźnym prowadzeniu 58:42.

Po zmianie stron gospodarze wzięli się do gry, a sygnał do ataku dwiema szybkimi trójkami wysłał Marcus Burk. W ten sposób Pierniki dość szybko zniwelowały stratę poniżej dziesięciu oczek, ale nie były w stanie utrzymać takiego dystansu na dłużej. Duża w tym zasługa wspomnianej wyżej ostrowskiej dwójki, do której dołączył również Adonis Thomas. Tym sposobem goście ponownie wyszli na dwycufrowe prowadzenie i na spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. W ostatniej kwarcie miejscowi spróbowali raz jeszcze nawiązać walkę z przeciwnikami, ale kosmiczna forma rzutowa Garbacza nie dała im takiej możliwości — koszykarz Stali zakończył mecz z dorobkiem 27 oczek na skuteczności 7/13 zza łuku. BM Stal Ostrów Wielkopolski pokonała natomiast Twarde Pierniki Tourń 95:82, dzięki czemu razem ze Śląskiem Wrocław przewodzi ligowej tabeli.

Twarde Pierniki Toruń — BM Stal Ostrów Wielkopolski 82:95 (23:30, 19:28, 17:14, 23:23)

Pierniki: Burk 19, Kenić 13, Diduszko 12, Tomaszewski 11, Cel 9, Gordon 8, Brunk 6, Burns 4, Janczak

Stal: Garbacz 27, Skele 16, Kulig 16, Thomas 14, Silins 7, Djurisić 7, Załucki 6, Snider 2