YOG 2018 - siatkówka plażowa: Polacy przegrali w pierwszym meczu

• Data publikacji: 07.10.2018, 22:20

Dominik Poznański i Miłosz Miszczuk w swoim pierwszym meczu na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich (YOG) przegrali 0:2 (12:21, 26:28) z Rosjanami Denisem Szekunowem i Dmitrijem Wierietiukiem.

Polska para bardzo źle weszła w spotkanie. Poznański i Miszczuk w pierwszym secie zagrali fatalnie. Często popełniali błędy, nie kończyli ataków. W grze pozostali do połowy partii. Od wyniku 9:12 Rosjanie całkowicie zdominowali pole gry. Punktowali seriami i ostatecznie wygrali 21:12.

Druga partia była dla biało-czerwonych zdecydowanie lepsza. Tym razem udało się kilka razy pracować blokiem i utrzymać w grze aż do końca. W zaciętej końcówce lepsi okazali się jednak Szekunow i Wierietiuk. Wygrywając 28:26 zakończyli spotkanie.

W drugim meczu grupy B Gaspar Lammel i Vicente Droguett (Chile) pewnie wygrali z Davidem Jeffreyem i Keeganem Joe (Nowa Zelandia) 2:0 (21:10, 21:12). Z Chilijczykami Polacy zmierzą się we wtorek, a z Nowozelanczykami w czwartek.

Poznański/Miszczuk - Szekunow/Wierietiuk (Rosja) 0:2 (12:21, 26:28)