PKO Ekstraklasa: skromne zwycięstwo Lecha w Poznaniu

• Data publikacji: 09.10.2022, 19:30

Lech Poznań pokonał przy Bułgarskiej drużynę Radomiaka Radom 1:0 w meczu 12 kolejki PKO Ekstraklasy. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w dwunastej minucie Gio Tsitaishvili.

Spotkanie rozpoczęło się od dość wcześnie zdobytej bramki przez piłkarzy Kolejorza, po której trybuny stadionu przy Bułgarskiej eksplodowały z radości. W dwunastej minucie poznaniacy przeprowadzili szybką kontrę, a Afonso Sousa dokładnym podaniem znalazł na skrzydle Gio Tsitaishvilego. Gruzin po przyjęciu piłki zszedł na lewą nogę i leciutkim uderzeniem zaskoczył bramkarza, kierując futbolówkę w krótki róg bramki. W rozmowach pomeczowych goście mieli pretensje o tę sytuację, ponieważ na murawie leżał kontuzjowany Daniel Pik, ale sędzia nie przerwał akcji i uznał gola. W kolejnych minutach do głosu zaczęli jednak dochodzić goście, głównie po wrzutkach, ale doskonałe okazje do wyrównania marnowali między innymi Leandro oraz Maurides. Z kolei w formacji ofensywnej Lecha dość wyraźnie zawodzili dzisiaj Skóraś z Szymczakiem.

Po zmianie stron Lechici mieli rzut wolny z okolic 25 metra, ale uderzenie Pedro Rebocho zostało spokojnie zatrzymane przez Gabriela Kobylaka. Niedługo później bliski szczęścia był Sousa, który po dokładnej wrzutce Czerwińskiego oddał strzał głową, ale po raz kolejny na posterunku był 20-letni bramkarz Radomiaka. W ciągu dziesięciu następnych minut ataki Lecha nie ustawały, ale raz brakowało szczęścia, jak w przypadku Tsitaishvilego, a raz chłodnej głowy, jak w przypadku próby Sousy z 67. minuty. Osiemdziesiąta trzecia minuta to natomiast doskonała szansa na zamknięcie meczu przez wprowadzonego po przerwie Filipa Marchwińskiego, ale 20-latek przegrał pojedynek ze swoim rówieśnikiem w bramce przyjezdnych. Ostatecznie wynik starcia nie uległ już zmianie, a Lech Poznań pokonał Radomiaka Radom 1:0 i awansował na szóstą pozycję w ligowej tabeli. Co więcej, poznaniacy wciąż mają jedno spotkanie zaległe i tylko trzy oczka straty do trzeciej Wisły Płock.

Lech Poznań — Radomiak Radom 1:0 (1:0)

Bramki: 12' Tsitaishvili —

Lech: Bednarek — Czerwiński, Satka, Dagerstal, Rebocho — Karlstrom (71' Murawski), Kvekveskiri — Tsitaishvili, Sousa (80' Velde), Skóraś (71' Marchwiński) — Szymczak (79' Ishak)

Radomiak: Kobylak — Pawłowski, Grzybek, Rossi, Pik (14' Leandro [87' Sokół]) — Cele, Luizao (88' Łukasik) — Cichocki, Alves, Machado — Maurides (58' Semedo)

Żółte kartki: 25' Karlstrom, 72' Sousa, 90+1' Tsitaishvili, 90+2' Velde, 90+5' Kvekveskiri — 77' Leandro, 78' Kobylak

Sędzia: Daniel Stefański