Serie A: Napoli z kolejnym zwycięstwem

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 09.10.2022, 20:35

Napoli wygrało 4:1 z Cremonese w wyjazdowym meczu dziewiątej kolejki Serie A. Trzy punkty wyprowadziły gości na pozycję lidera.

Zgodnie z oczekiwaniami od początku spotkania zdecydowanie częściej przy piłce byli gracze Napoli. Szybko mogli objąć prowadzenie, ale po strzale Amira Rrahmaniego piłka odbiła się od obramowania bramki. Dziesięć minut później to zawodnik Cremonese, Luca Zanimacchia trafił w słupek. Pierwszy gol padł w 25. minucie. Faulowany w polu karnym był Chwicza Kwaracchelia i sędzia odgwizdał rzut karny. Z jedenastu metrów futbolówkę w siatce umieścił Matteo Politano.

Ciekawiej zrobiło się w drugich czterdziestu pięciu minutach. Chwilę po wznowieniu gry wyrównującego gola zdobył Cyriel Dessers. Napoli długo nie mogło ponownie wyjść na prowadzenie. Dopiero w ostatnim kwadransie błysnęli skutecznością. Najpierw w 78. minucie bramkę głową zdobył Giovanni Simeone. W doliczonym czasie gry wynik ustaliły gole Hirvinga Lozano i Mathiasa Olivery. Było to ósme zwycięstwo neapolitańczyków, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.

Cremonese - SSC Napoli: 1:4 (0:1)

Bramki: 47' Dessers- 26'(k.) Politano, 76' Simeone, 90+2' Lozano, 90+4' Olivera

Cremonese: Radu - Sernicola, Bianchetti, Lochoszwili, Valeri (72' Buonaiuto) - Ascacibar (79' Ciofani), Meite, Zanimacchia (46' Okereke), Afena-Gyan (62' Escalante), Quagliata - Dessers (75' Aiwu)

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Kim, Rrahmani (82' Ostigard), Rui (82' Olivera) - Anguissa, Ndombele (57' Simeone), Lobotka - Politano (73' Lozano), Raspadori (73' Raspadori), Kwaracchelia

Żółte kartki: 17' Zanimacchia, 69' Sernicola, 71' Valeri

Sędzia: Rosario Abisso