Taekwondo: Adamkiewicz i Szczęsnowski wygrywają w Rydze

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 09.10.2022, 20:36

Patrycja Adamkiewicz i Mateusz Szczęsnowski zdobyli złote medale w swoich kategoriach wagowych zakończonego dziś na Łotwie Riga Open. Turniej miał rangę G2.

Był to jeden z ostatnich sprawdzianów przed zaplanowanymi na listopad mistrzostwami świata. Najwyżej rozstawiona w stawce w kat. -57 kg Adamkiewicz w I rundzie miała wolny los i rywalizację rozpoczęła od półfinału. Bez przegrania żadnej rundy wygrała najpierw z Finką Harkonen, a następnie z jej rodaczką Ruqią Rahmani. W tej samej kategorii ćwierćfinałową porażkę z Harkonen zanotowała Łucja Oleszczuk.

Również najwyżej rozstawiony Szczęsnowski (-68 kg) nie stracił żadnego punktu. W ćwierćfinale 2:0 wygrał z Irlandczykiem Murphym, a potem w takim samym stosunku w pokonanym polu pozostawiał Francuza Saeza i Duńczyka Dawouda.

Brązowy medal w kat. -58 kg wywalczył Łukasz Nowak, a porażka w pierwszej walce zablokowała drogę na podium Mikołajowi Szaferskiemu (+87 kg). Również na pierwszym pojedynku zatrzymała się Maja Maroszek (-53 kg).

Przed turniejem seniorów, przez 2 dni Ryga była gospodarzem mistrzostw Europy juniorów w kategoriach olimpijskich. Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego desygnował na nie 8 zawodników (w tym startującą potem wśród seniorów Maja Maroszek), ale nikomu nie udało się wywalczyć miejsca na podium. Dodatkowo w stolicy Łotwy w tych zawodach mogliśmy oglądać jeszcze 16 naszych młodych taekwondzistów wysłanych przez swoje kluby, ale i w tym gronie nie było żadnych medalistów.