Ligue 1: derbowa wygrana Lille
Liondartois/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 09.10.2022, 23:17

LOSC Lille wygrało 1:0 z RC Lens w meczu dziesiątej kolejki Ligue 1. Decydującą bramkę zdobył w 44. minucie Jonathan David. Przemysław Frankowski i Adam Buksa pojawili się na boisku z ławki rezerwowych.

Pojedynek w Lille był zamkniętym meczem. Gra toczyła się głównie w środku boiska i była przerywana licznymi faulami. Idealnie pierwszy kwadrans mógł się zakończyć dla gości. Jose Fonte sfaulował rywala w polu karnym i sędzia odgwizdał rzut karny. Do piłki, podobnie jak tydzień wcześniej, podszedł Florian Sotoca. Tym razem strzał Francuza zatrzymał golkiper. W samej końcówce wydarzyła się najważniejsza akcja meczu. Massadio Haidara ciągnął za koszulkę przeciwnika, a widząc to, arbiter wskazał na jedenasty metr od bramki. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego był Jonathan David.

W drugich czterdziestu pięciu minutach było trochę ciekawiej. Mimo prowadzenia groźniej atakowali gospodarze. Na pochwałę zasługiwali jednak obaj golkiperzy, którzy przy każdej próbie stawali na wysokości zadania. Najlepszą okazję miał w samej końcówce Timothy Weah. Amerykanin przestrzelił z pięciu metrów do pustej bramki. Lens doznało pierwszej porażki w sezonie.

LOSC Lille - RC Lens: 1:0 (1:0)

Bramka: 44'(k.) David

Lille: Chevalier - Diakite, Fonte, Djalo, Ismaily - Andre, And.Gomes, Ounas, Ang.Gomes, Bamba - David

Lens: Samba - Haidara (77' Buksa), Danso, Medina - Cabot, Samed, Fofana, Machado, Sotoca, Costa - Openda

Żółte kartki: 14' Fonte, 38' And.Gomes, 39' Andre - 4' Cabot, 36' Medina, 43' Haidara, 53' Machado, 90+2' Frankowski

Sędzia: Francois Letexier