Skoki narciarskie - LPK: Hayboeck z trzecią wygraną w Lake Placid. Polacy na podium!

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 10.10.2022, 07:45

Za nami finałowe zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. W Lake Placid ponownie triumfował Michael Hayboeck, zaś podium uzupełnili Polacy - Aleksander Zniszczoł i Tomasz Pilch.

Już po pierwszej serii na czele klasyfikacji znajdowała się wspomniana wyżej trójka, która zachowała swoje miejsca po serii finałowej. Hayboeck skakał na odległość 128 i 130,5 metra, co dało mu 305,9 pkt. Finałowa próba Austriaka była najlepszym skokiem całych zawodów. Zniszczoł skakał po 125,5 i 130 metrów, dzięki czemu zajął 2. miejsce z dorobkiem 291,7 pkt. Czołową trójkę uzupełnił skaczący po 124 i 126,5 metra Tomasz Pilch (284,2 pkt). Zaledwie 0,2 pkt stracił do Polaka Norweg Anders Haare (122,5 m; 128 m).

W pierwszej dziesiątce znaleźli się też inni Polacy - Jan Habdas (118,5 m; 119,5 m), Andrzej Stękała (116,5 m; 120,5 m) i Maciej Kot (117 m; 118,5 m).

Zwycięzcą klasyfikacji łącznej został Hayboeck, który zgromadził 600 pkt. Na 2. miejscu sklasyfikowanym został Zniszczoł (436 pkt), zaś czołową trójkę uzupełnił Norweg Sundal (414 pkt).