ATP Astana: czwarty tytuł Djokovica w sezonie
Carine06 from UK/ Wikimedia

• Data publikacji: 09.10.2022, 17:30

Novak Djokovic (7. ATP) wygrał czwarty singlowy turniej w sezonie 2022. W finałowym meczu ATP 500 w Astanie Serb dość spokojnie pokonał Stefanosa Tsitsipasa (5. ATP) 6:3, 6:4.

Pierwszy set tego spotkania to absolutna dominacja serwujących, a w siedmiu z dziewięciu gemów zawodnik returnujący nie był w stanie wygrać nawet dwóch piłek. Oczywiste wydawało się więc, że o losach partii zdecydować będzie musiał tie-break, ale w kluczowym momencie Djokovic zaskoczył Greka, przełamując go w ósmej odsłonie do piętnastu. Zaraz potem była jedynka światowego rankingu zamknęła seta, wygrywając 6:3.

W drugiej partii gra była zupełnie inna, a od samego początku mieliśmy sporo chaosu. Już w trzecim gemie dwa break-pointy miał po swojej stronie Serb, ale Stefanos wyszeł z trudnej sytuacji, utrzymując się w grze. Tej sztuki nie zdołał jednak powtórzyć w swoim następnym gemie serwisowym, który rozpoczął od stanu 0:40 i ostatecznie dał się przełamać przy drugiej okazji. W kolejnych gemach Novak spokojnie kontrolował swoją przewagę i pewnie zmierzał po zwycięstwo w tym starciu. W ostatniej odsłonie dnia Tsitsipas obronił jeszcze dwie piłki meczowe, ale ostatecznie Djokovic wygrał przy trzeciej szansie, sięgając po czwarty puchar w tym sezonie.

Novak Djokovic (SRB) [4] — Stefanos Tsitsipas (GRE) [3] 6:3, 6:4