WTA Monastir: Mertens zdeklasowała Cornet w finale
sirobi 2022

• Data publikacji: 09.10.2022, 16:00

Elise Cornet (36. WTA) po kapitalnym meczu sięgnęła po siódmy tytuł w turnieju rangi WTA w swojej singlowy karierze. W finale imprezy w tunezyjskim Monastir Belgijka zdeklasowała Alize Cornet (32. WTA) 6:2, 6:0.

Przed niedzielnym pojedynkiem obie zawodniczki spotkały się ze sobą czterokrotnie, a każda z nich dwukrotnie opuszczała kort jako wygrana. Ich ostatni pojedynek miał miejsce na początku tego roku podczas turnieju w Petersburgu, z którego zwycięsko wyszła Mertens po trzysetowej walce.

W tunezyjskim finale zgromadzeni na trybunach kibice nie uświadczyli podobnej rywalizacji, a Belgijka dosłownie zmiotła z kortu swoją rywalkę, wygrywając całe spotkanie w niecałe 1,5 godziny. W pierwszej partii mieliśmy jednak sporo emocji, a w czwartej odsłonie to Francuzka miała dwa kolejne break-pointy po swojej stronie, mogące zapewnić jej prowadzenie 3:2. Cornet nie wykorzystała jednak żadnej z tych szans, a już chwilę później utraciła swoje podanie przy czwartej szansie ze strony przeciwniczki. W dalszej fazie seta przewaga Mertens stała się bardzo wyraźna, a tenisistka z Beneluksu wygrała trzy kolejne odsłony, zamykając seta wynikiem 6:2.

W drugą partię Alize weszła najgoszej jak to tylko możliwe, oddając własny serwis bez zdobyczy punktowej. Wyraźnie załamana tym faktem zawodniczka nie podniosła się już z kolan, przegrywając pięć następnych gemów bez większej walki. Ostatecznie Elise Mertens zwyciężyła 6:2, 6:0 i sięgnęła po swój pierwszy singlowy puchar od lutego 2021 roku. Dla 27-latki jest to również 22 tytuł rangi WTA w karierze, ale aż 15 z nich zdobyła w zawodach deblowych.

Elise Mertens (BEL) [5] — Alize Cornet (FRA) [3] 6:2, 6:0