Warcaby: Natalia Sadowska mistrzynią Europy!

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 10.10.2022, 20:47

Natalia Sadowska wywalczyła w belgijskim Kortrijk tytuł mistrzyni Europy w warcabach stupolowych. Srebro zdobyła Marta Bańkowska.

Sadowska to dwukrotna mistrzyni świata w tej odmianie warcabów oraz liderka rankingu światowego, ale mimo tylu sukcesów, do tej pory nigdy nie udało jej się wywalczyć złota na mistrzostwach Starego Kontynentu. Po wczorajszym tryumfie, jej gablota stanie się bogatsza również i o ten tytuł.

O podziale medali na podium decydowały tie-breaki, bowiem pierwsze trzy zawodniczki zgromadziły po 9 rundach po 12 punktów. Najlepsza okazała się właśnie Sadowska, która wyprzedziła swoją koleżankę z kadry Martę Bańkowską, oraz Ukrainkę Wiktoriję Motriczko. Mało brakowało, a całe podium byłoby biało-czerwone. Czwarte miejsce zajęła Katarzyna Stańczuk. 11. była ostatnia z naszych reprezentantek - Arleta Flisikowska.

W turnieju mężczyzn całe podium zajęli Holendrzy, a mistrzem został Jan Groenendijk.