YOG 2018 - wrotkarstwo: Kolumbijczycy zdominowali rywalizację

• Data publikacji: 07.10.2018, 23:53

Pierwszego dnia wrotkarskiej rywalizacji na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich (YOG) zdominowali Kolumbijczycy. Reprezentanci tego kraju zdobyli trzy złote medale i jeden srebrny.

W rywalizacji dziewcząt na 1000 metrów najlepsza była Gabriela Rueda. Kolumbijka szybko zdecydowała się na finisz i już na początku ostatniego okrążenia znacznie odjechała reszcie stawki. Pozostałe zawodniczki walczyły już tylko o srebro. Tę rywalizację wygrała Francuzka Honorine Barrault. Podium uzupełniła Włoszka Giorgia Valanzano.

Rueda triumfowała też w biegu eliminacyjnym na 5000 metrów. Znakomicie rozegrała start na tym dystansie, również nie dając szans swoim rywalkom już na okrążenie przed metą. Tym razem Barrault była trzecia, a drugie miejsca zajęła Hiszpanka Nerea Langa.

Bardzo ciekawy okazał się finałowy wyścig na 1000 metrów chłopców. Tu na wczesny finisz zdecydował się Koreańczyk Jongjin Cheon. Azjata został jednak dogoniony przez Kolumbijczyka Andresa Angulo, który na ostatnim wirażu wyprzedził Cheona i zdobył złoty medal. Za ich plecami rozegrała się walka o brąz. Wywalczył go Chińczyk Tao Chen.

Angulo był bliski zwycięstwa w podobnym stylu także na 5000 metrów. Tym razem potknął się jednak w końcówce i nie zdołał dogonić Włocha Vincenzo Maiorcy. Brązowy medal na tym dystansie wywalczył Chiawei Chang z Chińskiego Tajpej.