PKO Ekstraklasa: Widzew lepszy od Piasta
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 10.10.2022, 22:48

Widzew Łódź wygrał 2:1 w wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice. Dla gospodarzy był to już trzeci pojedynek zakończony porażką z rzędu.

W pierwszej połowie lepiej wyglądała gra Widzewiaków. Do siatki szybko trafił Martin Kreuzriegler, ale jego gol nie został uznany z powodu spalonego. Także strzał Bartłomieja Pawłowskiego nie znalazł drogi do siatki, ale gracze Janusza Niedźwiedzia dopięli swego w 27. minucie. Dalekie podanie posłał Patryk Stępiński, a Jordi Sanchez najpierw świetnie przyjął, by później pokonać golkipera. Najlepszą okazję Piast stworzył w ostatnim kwadransie po akcji Rauno Sappinena.

W drugich czterdziestu pięciu minutach Widzew mocno się cofnął. Gliwiczanie próbowali zagrozić głównie dośrodkowaniami, co przy dobrze zorganizowanej obronie rywala, było trudne. Gospodarze niby dłużej utrzymywali się przy piłce, ale to łodzianie zdobyli kolejną bramkę. W 82. minucie Kristoffer Hansen efektownie ograł defensorów Piast i podwyższył na 2:0. Piłkarzom Waldemara Fornalika udało się odpowiedzieć w 90. minucie po sytuacyjnym uderzeniu Michaela Ameyawa. Widzew dopisał kolejne trzy punkty i wskoczył na piąte miejsce w tabeli. Gospodarze po kolejnej porażce spadli do strefy spadkowej.

Piast Gliwice - Widzew Łódź: 1:2 (0:1)

Bramki: 90' Ameyaw - 27' Sanchez, 82' Hansen

Piast: Plach - Mokwa, Czerwiński, Reiner, Katranis (90+2' Holubek) - Tomasiewicz, Hateley (83' Kaput), Dziczek, Felix (83' Ameyaw), Pyrka (46' Wilczek) - Sappinen (71' Kirejczyk)

Widzew: Ravas - Stępiński (86' Żyro), Szota, Kreuzriegler - Zieliński, Hanousek, Letniowski (53' Milos), Kun - Terpiłowski (66' Zjawiński), Sanchez (86' Lipski), Pawłowski (66' Hansen)

Żółta kartka: 41' Letniowski

Sędzia: Sebastian Krasny