Serie A: Cionek nie zatrzymał Interu, dwa gole Icardiego

• Data publikacji: 07.10.2018, 22:40

Na zakończenie 8. kolejki Serie A SPAL uległo na własnym stadionie Interowi Mediolan 1:2. Duża zasługa w tym Mauro Icardiego, który zdobył dwie bramki. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Thiago Cionek.

Inter od samego początku spotkania wziął się ostro do roboty i napierał na bramkę gospodarzy. Efektem tego był gol zdobyty w 14. minucie przez Mauro Icardiego. Argentyńczyk uderzył głową z bardzo trudnej pozycji po dośrodkowaniu Sime Vrsaljko i pokonał Alfreda Gomisa. Kilka chwil później mogło być jednak 1:1. Miranda przewrócił w polu karnym przeciwnika, a Fabio Maresca odgwizdał rzut karny. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Mirco Antenucci, ale przestrzelił i nadal utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie gości.

Piłkarze Interu po tej sytuacji nadal próbowali stwarzać sobie kolejne okazje bramkowe, ale w ich poczynaniach brakowało konkretów. SPAL także nie potrafiło znaleźć sposobu na pokonanie Handanovicia i pierwsza połowa zakończyła się przy wyniku 1:0 dla Nerazzurich.

Po przewie gra się widocznie zaostrzyła i sędzia Maresca musiał pokazać kilka kartek. W 63. minucie przed dobrą szansą stanął Andrea Petagna, ale jego strzał minął lewy słupek bramkarza Interu. SPAL jednak zdołało wyrównać. W 72. minucie kapitalne podanie Faresa wykorzystał Alberto Paloschi. Handanović był bez szans. Inter zdołał zadać jednak decydujący cios. W 78. minucie znakomite prostopadłe podanie od Perisicia otrzymał Icardi i pewnie pokonał Gomisa.

SPAL zamiast zareagować grą ofensywną na utratę bramki, zareagowało ostrymi faulami, przez co piłkarze tego klubu otrzymali kilka kartek. Nie przełożyło się to jednak na wynik, który nie uległ już zmianie i to goście mogli cieszyć się z kompletu punktów.

SPAL - Inter Mediolan 1:2 (0:1)

72' Paloschi - 14', 78' Icardi