Suzuki 1LM: szalone derby we Wrocławiu. Śląsk wciąż bez porażki
WKS Śląsk II Wrocław

• Dodał: Piotr Janczarczyk
  • Data publikacji: 11.10.2022, 19:04

W Suzuki 1LM tylko pięć ekip wciąż nie zaznało smaku porażki - GKS Tychy, HydroTruck Radom, Dziki Warszawa, SKS Starogard Gdański i WKS Śląsk II Wrocław. Ci ostatni pokonali w niedzielę Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych i na początku rozgrywek są największym pozytywnym zaskoczeniem.

Wrocławianie przed sezonem byli charakteryzowani jako ekipa "uszczuplona" względem ubiegłego sezonu. Taka, która raczej znajdzie się finalnie w dolnej części tabeli. Podopieczni Marcina Grygowicza z każdym kolejnym meczem potwierdzają swoją koszykarską jakość, dzięki czemu po 3. kolejkach ich bilans to 3-0. I choć pierwsze dwa starcia to pojedynki z mniej więcej równymi sobie rywalami, tak pokonanie Górnika to dla Śląska spory sukces. Zresztą, o niedzielnych derbach było głośno nie tylko za sprawą sportowego rezultatu. Pod koniec pierwszej kwarty w hali Kosynierka zgasło światło, a mecz został przerwany na kilkanaście minut.

Dużo gorzej sezon rozpoczął się dla Polonii Warszawa i Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej - obie ekipy mają bilans 0-3, a liczyły na zdecydowanie lepsze rezultaty. W przypadku opolan mocno dotkliwa jest nieobecność kontuzjowanego kapitana zespołu, Adama Kaczmarzyka. Mimo tego podopieczni Roberta Skibniewskiego byli bliscy zwycięstwa, bo w niedzielę przegrali z Miastem Szkła raptem trzema oczkami.

Pierwszą wygraną w sezonie odnotował beniaminek - Enea Basket Poznań. Zespół z Wielkopolski dość pewnie pokonał Polonię Bytom 83:71, szczególnie za sprawą świetnie rozegranej drugiej połowy. Zdecydowanym liderem Enei Basket był Wojciech Fraś (23 pkt, 6 zb.), ale sporo dołożył od siebie również Marcin Dymała, który zakończył spotkanie z double-double na koncie (15 pkt, 11 zb.).