Liga Mistrzów: porażka Legii po kompromitującej czwartej kwarcie
Andrzej Romański/PLK

• Data publikacji: 11.10.2022, 20:31

Legia Warszawa przegrała w pierwszym meczu koszykarskiej ligi mistrzów z Galatasaray NEF 71:86. Zawodnicy ze stolicy przez długi czas mieli to spotkanie pod kontrolą, ale ostatnią kwartę przegrali aż 8:23.

Starcie rozpoczęło się od bardzo wyrównanej gry z obu stron, a w pierwszej kwarcie żadna ze stron nie była w stanie wypracować większej przewagi. Dopiero w drugiej odsłonie byliśmy świadkami doskonałej gry Legionistów, którzy od stanu 23:24 zdobyli jedenaście kolejnych punktów, uciekając rywalom na dwucyfrowe prowadzenie. Duża w tym zasługa Raya McCalluma, który w tym czasie dwukrotnie trafił zza łuku, a także zanotował asystę przy trójce Grzegorza Kulki. W końcówce gospodarze zdołali nieco zmniejszyć starty, ale na przerwę w lepszych nastrojach schodzili nasi koszykarze, prowadząc 46:39.

Po zmianie stron miejscowi ruszyli do odrabiania strat, a głównym strzelcem zespołu okazał się Angelo Caloiaro — skrzydłowy tureckiej drużyny zdobył dwanaście punktów z rzędu, czym wydatnie przyczynił się do odwrócenia losów spotkania i wyjścia na prowadzenie gospodarzy. Z kolei w ostatniej kwarcie byliśmy świadkami totalnej dominacji ze strony Galatasaray, które pozwoliło Legii na rzucenie zaledwie ośmiu oczek w dziesięć minut. Cała ofensywa ekipy Wojciecha Kamińskiego nie była w stanie funkcjonować i ostatecznie polski zespół przegrał 71:86.

Galatasaray NEF — Legia Warszawa 86:71 (22:20, 17:26, 24:17, 23:8)

NEF: Caloiaro 22, Bost 15, Agva 13, Ennis 11, Kabaca 10, Koksal 6, Morgan 4, Sonsirma 3, Angola 2, Mustafa

Legia: Berzins 21, McCallum 17, Kulka 15, Marble 6, Wyka 6, Groselle 4, Kamiński 2, Koszarek