PlusLiga: pewne zwycięstwo Trefla w Ergo Arenie

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 11.10.2022, 20:33

Trefl Gdańsk po bardzo jednostronnym pojedynku pokonuje w Ergo Arenie  Cuprum Lubin 3:0 i wskakuje na piąte miejsce w rozgrywkach PlusLigi. MVP meczu został Mikołaj Sawicki.

Od samego początku gospodarze nie zostawili złudzeń zespołowi z Dolnego Śląska. Cuprum rozpoczął mecz od własnego serwisu, lecz trzy pierwsze punkty zdobył Trefl Gdańsk, a Bartłomiej BołądźLukas Kempa już na początku spotkania zapisali się na liście punktujących. Lubinianie gonili siatkarzy Trefla i dość sprawnie doprowadzili do remisu 5:5. Dalsza część była już jednak zdominowana przez gdańszczan, którzy z każdym atakiem zbliżali się do zwycięstwa pierwszego seta.

Początek drugiej partii to jakby odbicie lustrzane tego co widzieliśmy gdy rozpoczynało się spotkanie. Trzy pierwsze oczka zdobyli lubinianie, a po razie na listę zdobywców punktów zapisywał się Remigiusz Kapica oraz Moustapha M'Baye. W dalszej części seta Trefl stopniowo najpierw zmniejszał przewagę, a po doprowadzeniu do remisu zaczął odskakiwać Cuprumowi Lubin, który miał ogromny problem z seryjnym zdobywaniem punktów. Dobra gra w defensywie sprawiła, że to gdańszczanie mogli także świętować wygraną drugiego seta.

W trzecim secie konsekwentnie Trefl realizował swój plan. Z początku Cuprum jeszcze starał się dotrzymywać kroku Treflowi, ale przy stanie 10:8 wszystko się posypało. "Miedziowi" ponownie mieli problem z wyprowadzaniem kontraataków, tracili mnóstwo piłek, a gdy już rozgrywali dokładnie to nie trafiali w boisko. W efekcie dość sprawnie i bez większych kłopotów górą okazali się Pomorzanie. Najwięcej punktów w spotkaniu zdobył Bartłomiej Bołądź oraz Mikołaj Sawicki. Pokonywali oni rywali dziewiętnastokrotnie.

Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:0 (25:16, 25:21, 25:19)

Trefl Gdańsk: Jan Franchi Martinez, Patryk Niemiec, Jakub Czerwiński, Bartłomiej Bołądź, Lukas Kampa, Karol Ubranowicz, Mikołaj Sawicki, Luke Perry, Dawid Pruszkowski

Cuprum Lubin: Wojciech Ferens, Kajetan Kubicki, Moustapha M'Baye, Paweł Pietraszko, Remigiusz Kapica, Grzegorz Pająk, Ilja Kowalow, Aleksander Berger, Kamil Szymura (libero)