Europe Cup: Anwil rozbił Sporting

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 12.10.2022, 20:30

Anwil Włocławek zagrał fantastyczne spotkanie i bez najmniejszych problemów pokonał Sporting Lizbona 113:89. Polska drużyna objęła tym samym prowadzenie w swojej grupie Europe Cup.

Anwil Włocławek nie pozostawił swoim rywalom żadnych wątpliwości. Trzecia drużyna naszego kraju już na samym początku spotkania zbudowała sobie potężną przewagę. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza objęli prowadzenie już na samym starcie pierwszej kwarty i konsekwentnie ją rozbudowywali. Anwil zagrał fenomenalną pierwszą kwartę, w której zdobył aż 42 punkty. Gracze z Włocławka trafili ponad 72% rzutów z gry i w zasadzie ustawili całą rywalizację pod siebie już na samym początku meczu. Kolejna kwarta była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Gospodarze zaczęli lepiej spisywać się w obronie, ale nie byli w stanie odrobić chociażby małej części strat. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 64:44.

Po zmianie stron gra nie była już tak intensywna, ale trudno się temu dziwić. Gracze Anwilu mogli być już pewni siebie, a szanse rywali na zaistnienie w spotkaniu były minimalne. Pomimo spadku tempa meczu drużyna z Włocławka wciąż rozbudowywała swoją i tak już pokaźną przewagę. W efekcie przed ostatnią kwartą różnica między obiema ekipami wynosiła już 23 punkty. Włocławianie w ostatniej części gry postanowili jeszcze dobić rywali i powiększyli swoją przewagę o kolejnych 10 punktów. W ostatnich minutach gry na boisku pojawili się jednak rezerwowi z czego skorzystali ostatecznie miejscowi i zniwelowali nieznacznie różnicę między ekipami.

Anwil Włocławek ostatecznie w znakomitym stylu pokonał Sporting Lizbona 113:89. Włocławianie objęli tym samym prowadzenie w grupie. Kolejny mecz Europe Cup Anwil zagra za równo tydzień we własnej hali.

Sporting Lizbona - Anwil Wlocławek 89:113 (23:42, 21:22, 17:20, 28:29)

Sporting: Williams 21, Fenner 15, Fernandes 10, Ventura 9, Javaughn 7, Armwood 6, A. Monteiro 6, R. Monteiro 6, Radic 5, Loncovic 4,

Anwil: Nowakowski 24, Bostic 19, Greene 19, Petrasek 16, Łączyński 13, Sobin 10, Woroniecki 6, Słupiński 3, Szewczyk 3