WTA - Tiencin: rollercoaster ze szczęśliwym zakończeniem

• Data publikacji: 08.10.2018, 08:00

Magda Linette awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Tiencinie. Polka w trzech setach pokonała Rosjankę Evgeniyę Rodinę. Początek meczu nie zwiastował dla Linette, jednak zwycięstwa.

Pierwszy set należał pod dyktando Rosjanki. Rodina szybko objęła prowadzenie 4-0, by w ostateczności wygrać pierwszą partię 6-2.

Na szczęście porażka w pierwszym secie nie podłamała Polki. Linette w drugim secie prezentowała dużo wyższy poziom i popełniała mniej błędów, w związku z czym wygrała drugiego seta 6-1.

Decydujący set to była prawdziwa huśtawka. Najpierw Linette przełamała Rodinę i prowadziła 1-0, ale po chwili Rosjanka już była na prowadzeniu 2-1. Wtedy Linette ponownie zdobyła dwa gemy z rzędu (3-2), ale Rodina znowu wyrównała na 3-3. Kolejne dwa gemy na swoje konto zapisała Polka, która tym samym wyszła na prowadzenie 5-3. Rosjanka starała się odrobić straty, ale na szczęście Linette utrzymała przewagę i zwyciężyła w trzecim secie 6-4.