NHL: zwycięstwo Anaheim Ducks w pierwszej dogrywce

• Data publikacji: 13.10.2022, 09:30

Nowy sezon NHL rozpoczął się na dobre. Dzisiaj rozegrano sześć kolejnych spotkań, w których jedno zakończyło się dogrywką. Anaheim Ducks wygrali 5:4 z Seattle Kraken.

Swój pierwszy mecz rozgrywek w Honda Center w Anaheim rozegrali Ducks i Seattle Kraken. Na pierwszą bramkę nie trzeba było długo czekać, bo w 51. sekundzie zdobył ją Troy Terry. W kolejnych fragmentach meczu goście z Seattle świetnie wykorzystywali grę w przewadze. Po trafieniach Jareda McCanna, Andre Burakowskiego i Olivera Bjorkstranda w połowie drugiej tercji było 3:1. Jeszcze w drugiej odsłonie gola kontaktowego w przewadze strzelił Ryan Strome. Kraken wrócili na dwubramkową różnicę za sprawą Matty'ego Berniesa. Gospodarze wrócili jeszcze do gry i po bramkach Franka Vatrano i Trevora Zegrasa doprowadzili do dogrywki. W niej drugie trafienie zanotował Troy Terry, który otrzymał dobre podanie od bramkarza Johna Gibsona i zapewnił wygraną ekipie z Anaheim.

Od zwycięstwa nowy sezon rozpoczęli obrońcy tytułu. Colorado Avalanche pokonali 5:2 Chicago Blackhawks. Aż sześć z siedmiu bramek padło w grze w przewadze liczebnej. Po dwa trafienia zanotowali Artturi Lehkonen i Waleri Nichuszkin. Montreal Canadiens wygrali 4:3 z Toronto Maple Leafs dzięki decydującej bramce Josha Andersona na 19 sekund przed końcem podstawowego czasu gry.

Anaheim Ducks - Seattle Kraken 5:4 (1:1, 1:2, 2:1, 1:0)
Edmonton Oilers - Vancouver Canucks 5:3 (0:2, 3:1, 2:0)
Colorado Avalanche - Chicago Blackhawks 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Washington Capitals - Boston Bruins 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Carolina Hurricanes - Columbus Blue Jackets 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)