WTA San Diego: porażka Rosolskiej w pierwszej rundzie

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 13.10.2022, 10:11

Alicja Rosolska i Erin Routliffe przegrały 1:6, 6:4, 7:10 w pierwszej rundzie debla w turnieju WTA 250 w San Diego. Lepsze od Polki i Nowozelandki okazały się Alexa Guarachi i Andreja Klepac.

W pierwszym secie na korcie zdecydowanie dominowały Gurachi i Klepac. Już po 23. minutach było po inauguracyjnej partii, która zakończyła się wynikiem 6:1. Drugą odsłonę Polka i Nowozelandka zaczęły dużo lepiej. Szybkie przełamanie w pierwszym gemie starczyło do wygrania seta 6:4.

Losy meczu rozstrzygnął super tie-break, w którym nie zabrakło zwrotów akcji. Rosolska i Routliffe wyszły na prowadzenie 3:1, by przegrać kolejne cztery punkty. Potem nastąpiła seria wymian wygranych przez "polską" parę. Niestety mimo prowadzenia 7:5 Polka i Nowozelandka przegrały 7:10. Kolejnymi rywalkami Guarachi i Klepac będą Demi Scuurs i Desirae Krawczyk.

Alexa Gurachi/Andreja Klepac (CHI/SLO) - Alicja Rosolska/Erin Routliffe (POL/NZL): 6:1, 4:6, 10:7