Piłka ręczna - el. ME 2024: Polska - Włochy [ZAPIS LIVE]
Copyright @2022 Rafal Oleksiewicz

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 13.10.2022, 20:00

Reprezentacja Polski zagra z Włochami w katowickim Spodku w pierwszym meczu eliminacji do EURO 2024! W jakiej formie są Biało-Czerwoni przed styczniowymi mistrzostwami świata, rozgrywanymi na naszym i szwedzkim terenie? Dowiemy się już o 18:30. Zapraszamy na śledzenie naszej relacji LIVE.

ELIMINACJE EURO 2024:

POLSKA-WŁOCHY 30:23 (10:9)

Relacja na żywo

Polska - Włochy 30:23 Druga połowa w wykonaniu Polaków wyszła znacznie lepiej niż pierwsza. Najlepszym strzelcem, z dorobkiem 12 trafień, został Arkadiusz Moryto. To Adam Morawski został jednak wybrany graczem meczu. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! Do następnego razu!

Polska - Włochy 30:23 I tym wynikiem kończy się rywalizacja o punkty pomiędzy Polską a Włochami!

Polska - Włochy 30:23 Pietrasik efektownie z 9. metra!

Polska - Włochy 29:21 Skrzyniarz dołożył swoją cegiełkę do wyniku, udana interwencja polskiego bramkarza.

Polska - Włochy 28:21 Olejniczak świetnie wypatrzył Syprzaka, a ten pewnie z przed pola bramkowego.

Polska - Włochy 27:21 Do końca meczu pozostały niespełna 3 minuty.

Polska - Włochy 27:20 Jan Czuwara z lewego skrzydła daje świetną zmianę.

Polska - Włochy 26:20 W bramce Polaków pojawił się Jakub Skrzyniarz, który nie był w stanie powstrzymać kontry Włochów..

Polska - Włochy 26:18 Patryk Walczak dziesiątym strzelcem reprezentacji Polski w tym meczu. Mamy też dwuminutową karę dla Macieja Gębali.

Polska - Włochy 25:16 Szymon Działakiewicz z pierwszą bramką po kapitalnym wyskoku!

Polska - Włochy 24:16 To już ósma interwencja Adama Morawskiego! Brawa dla polskiego bramkarza!

Polska - Włochy 24:16 Sićko w stylu Artura Siódmiaka trafia z pod własnej bramki!

Polska - Włochy 23:16 Do niebezpiecznego zderzenia doszło pomiędzy Arkadiuszem Moryto a Giacomo Savinim. Wygląda na to, że na szczęście nikt na tym nie ucierpiał na dłuższą metę, a Syprzak ponownie z pewnym karnym.

Polska - Włochy 21:15 W końcu udało się wypracować skuteczną akcję z lewego skrzydła. Autorem bramki oczywiście Przemysław Krajewski.

Polska - Włochy 20:13 Faul włoskiego obrońcy nie powstrzymał Sićki przed pokonaniem Ebnera. Po tej sytuacji decyzja sędziów mogła być tylko jedna - dwie minuty kary dla faulującego.

Polska - Włochy 19:13 Na dwa razy, ale się udało. Sićko z trzecią bramką.

Polska - Włochy 18:12 Olejniczak lobuje bramkarza i również melduje się na liście strzelców! Chwilę później Adam Morawski znowu dał o sobie znać pomiędzy słupkami, co doprowadziło do trafienia Szymona Sićki.

Polska - Włochy 16:12 O czas poprosił trener reprezentacji Włoch.

Polska - Włochy 16:12 Krajewski trafił w obramowanie, ale Moryto dokonał formalności po dobitce. 11 bramka polskiego skrzydłowego! Do tego Adam Morawski ponownie ratuje kolegów z opresji.

Polska - Włochy 15:12 Michał Daszek z premierowym trafieniem!

Polska - Włochy 14:12 Powtórka z rozgrywki! Moryto i pusta bramka - ta próba nie mogła skończyć się niczym innym niż trafieniem.

Polska - Włochy 13:11 Włosi ryzykowali grę bez bramkarza i tym razem ryzyko się nie opłaciło. Moryto trafia do niestrzeżonej bramki.

Polska - Włochy 12:11 Rzut karny i dwie minuty akry dla włoskiego defensora po indywidualnej akcji Michała Daszka. Syprzak ponownie zamienił karnego na bramkę.

Polska - Włochy 11:10 Szymon Sićko przełamuje się rzutem po zwodzie!

Polska - Włochy 10:10 Atak pozycyjny znowu zawiódł, natomiast nie pomylił się Umberto Bronzo przy rzucie karnym.

Polska - Włochy 10:9 Polacy ruszyli z atakiem!

Przerwa Szczypiorniści wrócili już na parkiet! Niedługo start drugiej połowy.

Przerwa Naszym najlepszym strzelcem w pierwszej odsłonie był Arkadiusz Moryto - aż 8 razy wpisywał się na listę strzelców.

Polska - Włochy 10:9 W pierwszej odsłonie nie wszystko szło po myśli Biało-Czerwonych. Wiele ataków kończyło się prostymi błędami, w wielu momentach brakowało płynności. Zobaczymy, co Patryk Rombel wymyśli w przerwie. Wracamy do Was już za kilkanaście minut!

Polska - Włochy 10:9 Włosi atakowali z przewagą jednego zawodnika, ale to nie dało im prowadzenia. W ostatnich sekundach Arkadiusz Moryto popisał się kapitalnym rzutem z dystansu, dzięki czemu wygrywamy pierwszą połowę!

Polska - Włochy 9:9 Słowa polskiego trenera nie przekuły się na wykonanie dobrej akcji na parkiecie. Włosi stają przed szansą na objęcie prowadzenia w ostatniej minucie pierwszej połowy.

Polska - Włochy 9:9 O czas poprosił trener Patryk Rombel.

Polska - Włochy 9:9 Błąd techniczny Polaków został natychmiastowo przekuty w trafienie Włochów.

Polska - Włochy 9:8 Ariel Pietrasik odczarowuje niemoc lewego rozegrania. Pierwsza bramka Polaków z tego sektora boiska.

Polska - Włochy 8:8 Przez ostanie minuty Polacy mieli olbrzymie problemy z pokonaniem włoskiej obrony. Zła passa została przerwana przez Kamila Syprzaka, który wykorzystał rzut karny.

Polska - Włochy 7:7 Domenico Ebner pokazuje, że nie bez powodu gra w Bundeslidze. Włoski bramkarz obronił już łącznie 4 rzuty, podając tym samym butle z tlenem dla swoich kolegów. Mamy remis.

Polska - Włochy 7:6 Na parkiecie nowe twarze - najpierw na kole pojawił się Kamil Syprzak, a następnie w rozegraniu możemy obserwować Ariela Pietrasika.

Polska - Włochy 7:5 Szymon Sićko ma dzisiaj rozregulowany celownik. Jego cztery rzuty nie znalazły się w siatce. O wiele lepiej wygląda to w przypadku jego klubowego kolegi Arkadiusz Moryto z kolejną bramką.

Polska - Włochy 6:5 Współpraca Olejniczaka z Gębalą przerywa wcześniejszą nieporadność naszej ofensywy. Kolejna bramka na koncie naszego kołowego.

Polska - Włochy 5:4 Moryto i skuteczny kontratak to bardzo dobrana para, skrzydłowy Łomży Kielce znów górą w pojedynku jeden na jednego.

Polska - Włochy 4:3 Adam Morawski rozpoczyna swoje show! Dwie udane interwencje bramkarza MT Melsungen!

Polska - Włochy 3:3 Skuteczny karny za skutecznego karnego. Moryto bezbłędnie z linii siedmiu metrów.

Polska - Włochy 2:3 Biało-Czerwoni pogubili się w rozegraniu, co zostało natychmiastowo wykorzystane przez przeciwników.

Polska - Włochy 2:2 Arkadiusz Moryto zrobił to, co potrafi robić najlepiej - sfinalizował kontratak w pewnym stylu.

Polska - Włochy 1:1 Występujący między słupkami Adam Morawski nie daje rady obronić rzutu karnego, ale Polacy odpowiedzieli w mgnieniu oka - Maciej gębala wywalczył świetną pozycję i otworzył licznik bramek Polaków.

Polska - Włochy 0:0 Szymon Sićko był zmuszony do rzutu przez grę pasywną naszej drużyny, ale jego próba nie poleciała w światło bramki.

Polska - Włochy 0:0 Rozpoczynamy z rozegraniem Sićko, Daszek i Olejniczak. Na skrzydłach Krajewski i Moryto, natomiast Maciej Gębala występuje jako obrotowy.

Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmiał już w katowickim Spodku! Liczymy na dobrą postawę reprezentacji Polski.

Czas na hymny obu państw!

Zawodnicy szykują się do wyjścia na parkiet! Już tylko siedem minut do rozpoczęcia widowiska!

W ekipie Patryka Rombla na to zgrupowanie zabrakło przede wszystkim Tomasza Gębali. Zawodnik Łomży Industrii Kielce zmaga się obecnie z kontuzją. W jego miejsce został powołany Damian Przytuła z Górnika Zabrze.

Oprócz Włochów, rywalami Polaków w grupie ósmej są jeszcze Francuzi i Łotysze.

Mecz rozpocznie się za niespełna pół godziny! Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE!