EBL: wysoka wygrana Zastalu z Twardymi Piernikami, to już czwarta porażka drużyny z Torunia
Andrzej Romański / EBL

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 13.10.2022, 19:18

Na inaugurację czwartej kolejki Energa Basket Ligi Twarde Pierniki z Torunia podejmowały Zastal Zielona Góra. Obie drużyny nie zdołały jeszcze odnieść zwycięstwa w tym sezonie i pewnym było, że jedna z nich się przełamie. Mecz w Toruniu wysoko wygrał Zastal, a najlepszym punktującym w zespole Olivera Vidina był Dusan Kutlesić (16 pkt).

Początkowo mecz inaugurujący czwartą kolejkę Polskiej Ligi Koszykówki, który odbywał się w Arenie Toruń był całkiem wyrównany. Otwierająca kwarta przyniosła kilka zmian prowadzenia, jednak żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi większej niż 5 punktów. Po 10 minutach gry minimalnie lepsi byli goście, jednak zaledwie dwa oczka zaliczki przyjezdnych zwiastowały bardzo zacięte spotkanie. Sytuacja diametralnie zmieniła się jednak w drugiej odsłonie. Od stanu 33:35 Zastal zanotował doskonały serial punktowy aż 20:0! Tak doskonały fragment gry podopiecznych Vidina zakończył pierwszą połowę, po której gospodarze stali przed niezwykle trudnym zadaniem, jeśli chcieli myśleć o powrocie do rywalizacji z zielonogórzanami.

Po wyjściu z szatni spodziewaliśmy się szybkiej reakcji i odpowiedzi ze strony Twardych Pierników na to, co wydarzyło się tuż przed przerwą. Początkowo niczego takiego nie oglądaliśmy, ale z czasem podopieczni Milosa Mitrovicia zaczęli odrabiać straty. Najpierw gospodarze zaliczyli serial punktowy 8:0, a chwilę później kolejny 10:0, który zakończył trzecią odsłonę. W międzyczasie zapunktował jednak Zastal i przed ostatnią kwartą goście mieli pokaźną, 15-punktową zaliczkę. Decydująca partia musiałaby się ułożyć wyjątkowo pod dyktando gospodarzy, aby Ci mieli jakiekolwiek szanse powalczyć o dwa punkty do ligowej tabeli. Tak się jednak nie stało i Twarde Pierniki przegrały po raz czwarty w tym sezonie i wciąż czekają na pierwszy triumf. Zastal pierwszą wygraną zawdzięcza doskonałej drugiej kwarcie, kiedy wypracował sobie ponad 20-punktową przewagę.

Twarde Pierniki Toruń - Enea Zastal BC Zielona Góra 72:89 (22:24, 11:31, 21:14, 18:20)

Twarde Pierniki: Kenić 19, Brunk 12, Burns 12, Cel 9, Diduszko 8, Gordon 7, Griszczuk 3, Janczak 2, Burk 0, Tomaszewski 0.

Zastal Zielona Góra: Kutlesić 16, Żołnierewicz 15, Hadzibegović 12, Kowalczyk 11, Sz. Wójcik 11, Zecević 11, Brewton 9, Alford 2, J. Wójcik 2, Trubacz 0, Kunc 0, Góreńczyk 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.