Liga Konferencji Europy: remis Lecha w Izraelu

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 13.10.2022, 22:55

Spotkanie czwartej kolejki grupy C Ligi Konferencji Europy sezonu 22/23 pomiędzy Hapoelem Beer Szewa a Lechem Poznań zakończyło się remisem. Po golu Hemeda dla gospodarzy i bramce Szymczaka dla poznanian padł wynik 1:1.

Przed tą kolejką piłkarze Johna van der Broma znajdowali się na pozycji wicelidera z czterema punktami na koncie. Gospodarze z kolei byli na trzecim miejscu z dorobkiem dwóch "oczek". W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami rozegranym tydzień wcześniej, pomimo sporej przewagi polskiej ekipy, padł remis 0:0.

Spotkanie rozpoczęło się źle dla "Kolejorza". W 9. minucie Joel Pereira sfaulował jednego z zawodników Hapoela, a Filipa Bednarka z jedenastu metrów pokonał Tomer Hemded. W kolejnych minutach gra była dość wyrównana. Chwilę przed końcem pierwszej części meczu, w 44. minucie wyrównujące trafienie zdobył Filip Szymczak, dla którego było to dopiero pierwsza bramka w tym sezonie w jakichkolwiek rozgrywkach.

Od początku drugich 45 minutach obraz gry nie zmienił się zbytnio i dalej żadna z drużyn nie potrafiła na dłużej zdominować swojego rywala. Ostatecznie w Izraelu padł remis 1:1.

Hapoel Beer Szewa - Lech Poznań 1:1 (1:1)

Bramki: 9' Hemed(k.) - 44' Szymczak

Hapoel: Glazer - Abaid (81' Selmani), Vitor, Tibi, Lopes - Elias, Micha, Bareiro (81' Shamir) - Hemed (72' Shechter), Hatuei (59' Ansah), Sulejmanow (72' Yehezkel)

Lech: Bednarek - Rebocho, Milić, Dagerstal, Pereira - Murawski (86' Kvekveskiri), Karlstrom - Skóraś (86' Marchwiński), Szymczak (68' Amaral), Citaiszwili (57' Velde) - Ishak

Żółte kartki: 78' Elias - 68' Karlstrom, 90+3' Marchwiński

Sędzia: Ruddy Buquet